Spotkanie wytchnieniowe dla kobiet “RegeneracJA” na wystawie “Etnofotozofia”

Spotkanie wytchnieniowe dla kobiet “RegeneracJA” na wystawie “Etnofotozofia”

Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu zaprasza 15 października 2023 r. (niedziela) w godz. 12.00 – 14.00 na ósme spotkanie wytchnieniowe dla kobiet “RegeneracJA”.

W październiku uczestniczki spotkania spotkają się na wystawie „Etnofotozofia Andrzeja Różyckiego”. Będą niespiesznie i uważnie poznawać część ekspozycji prezentującą kolekcję sztuki ludowej, nieprofesjonalnej i sztuki prowincji, którą neoawangardowy artysta gromadził przez lata poszukiwań sacrum. Na różne sposoby będą skupiać uwagę na zgromadzonych przedmiotach. Dowiedzą się, jakie ich aspekty były istotne dla artysty, jednocześnie sprawdzą, z jaką mocą przemawiają one do nas. Wspólnie obejrzą też filmy etnograficzne prezentowane na wystawie, zanurzając się w świat fascynacji i wrażliwości Andrzeja Różyckiego. Na koniec zrelaksują się w przestrzeni ekspozycji, dla chętnych na matach i pod kocykami.

Prowadzenie: Olga Kwiatkowska.
Miejsce: Arsenał, I p. (bez windy) – zbiórka przy kasie Muzeum.

Bilety w promocyjnej cenie: 4 zł/os. do nabycia w kasie Muzeum lub online: www.bilety24.pl
Liczba miejsc ograniczona.

 

11 października 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023508