Spotkanie studentów z włocławskimi policjantami

Spotkanie studentów z włocławskimi policjantami

KMP Włocławek logo

Kolejny już raz włocławscy policjanci spotkali się ze studentami kierunków pedagogicznych. Wszystko to w ramach omawiania współpracy przyszłych pedagogów, nauczycieli z policją na rzecz bezpieczeństwa uczniów.

Włocławscy policjanci zajmujący się profilaktyką wśród młodzieży spotkali się 09.06.2021 r. ze studentami kierunku pedagogicznego Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. Przyszli pedagodzy w ramach praktyki studenckiej mieli możliwość zapoznania się z zasadami współpracy szkół z policją na różnych płaszczyznach działania. Informacje te dotyczą przede wszystkim procedur postępowania nauczycieli i metod współpracy szkół z policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością i demoralizacją.

Przedstawiciele włocławskiej prewencji wyjaśnili im także, kto to jest osoba nieletnia, czym się różni demoralizacja od czynu karalnego, a także inne tematy związane z przepisami prawnymi w postępowaniu z nieletnimi.

Mamy nadzieję, że przekazane informacje ułatwią współpracę przyszłych nauczycieli i policji.

 

Źródło: wloclawek.policja.gov.pl

Fot. gł. wloclawek.policja.gov.pl

10 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7025232