Spotkanie przy choince – realizacja projektu w przedszkolu

Spotkanie przy choince – realizacja projektu w przedszkolu

Przedszkole Samorządowe "Kujawiaczek" w Piotrkowie Kujawskim

 

„…ale On się narodzi, niecierpliwie już czeka,
na stajenkę ubogą i na serce człowieka…”

Jadwiga Zgliszewska

 

W Przedszkolu Samorządowym Kujawiaczek w Piotrkowie Kujawskim tuż po andrzejkach poczuć można było atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, ponieważ zaczęła się realizacja projektu „Spotkanie przy choince”. W bieżącym roku, z powodu pandemii COVID-19 i braku możliwości zapraszania gości, działania przebiegały nieco skromniej niż w latach ubiegłych.

7 grudnia na przedszkolnym placu zabaw bawił się Mikołaj, który w dziecięcych bucikach zostawił drobne upominki. Po mikołajkach nadszedł czas na zajęcia i zabawy związane z tematyką bożonarodzeniową. Przedszkolaki nauczyły się kolęd i okolicznościowych wierszyków, zaprezentowanych następnie rodzicom w formie zdalnej i na stronach grupowych. Dzieci dekorowały pierniczki, które wspaniale smakowały podczas grupowych Wigilii. Wtedy właśnie  po raz kolejny przedszkolaków odwiedził Mikołaj. Wysłuchał wierszyków i piosenek, a także ponownie obdarował prezentami.

Realizacja projektu „Spotkanie przy choince” to również pamięć o innych. Upominki podarowane pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Kujawskim, zostały przekazane organizatorom akcji „Najazd Świętych Mikołajów…”. Z kolei mieszkańcy Domu Seniora „Pod Topolami” mieli okazję skosztować naszych pysznych, lukrowanych pierników. Przedszkolaki pamiętały też o zwierzętach. Dzieci z grupy „Pszczółki” urządziły w pobliskim lesie „choinkę dla zwierząt”, a „Biedronki” zebrały karmę dla psiaków z miejscowego schroniska. Przekazały ją wolontariuszom Komitetu Społecznego „Serce dla Małego Bezdomniaka”. Koło Caritas otrzymało kartki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży ułatwił przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących. Nie zapomnieliśmy również o życzeniach dla przyjaciół przedszkola.

 

 

 

We wszystkich tych działaniach przedszkolaki uczestniczyły z dużym zaangażowaniem. Wiemy, że taka aktywność, nie tylko w okresie świątecznym, od najmłodszych lat uczy wrażliwości i empatii wobec potrzeb innych.

 

Opracowały: Dorota Kurant, Katarzyna Dziubich

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189538

Skip to content