Spotkanie promocyjne książki „Okupowany Toruń w obiektywie Kurta Grimma”

26 Lis Spotkanie promocyjne książki „Okupowany Toruń w obiektywie Kurta Grimma”

Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na spotkanie promocyjne książki „Okupowany Toruń w obiektywie Kurta Grimma. Niemiecka fotografia propagandowa ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu”, które odbędzie się 30 listopada o godzinie 17.00 w Muzeum Historii Torunia przy ul. Łaziennej 16.

W zbiorach Muzeum Okręgowego w Toruniu przechowywana jest unikatowa kolekcja fotografii z lat 1940–1944, autorstwa niemieckiego fotografa Kurta Grimma. Jego prace tworzą jedyną w swoim rodzaju fotograficzną kronikę okresu okupacji w Toruniu. Oprócz niewątpliwych walorów artystycznych, mają także nieocenioną wartość dokumentalną. Niniejsza pozycja zawiera katalog prac Grimma związanych z funkcjonowaniem miasta w okresie okupacji niemieckiej wzbogacony częścią albumową zawierającą reprodukcje 218 fotografii. Całość została opatrzona biogramem autora zdjęć oraz tekstem dotyczącym życia codziennego mieszkańców Torunia podczas okupacji niemieckiej.

W czasie spotkania autorka katalogu dr Iwona Markowska przybliży sylwetkę Kurta Grimma oraz opowie o jego toruńskich fotografiach wykonanych na zlecenie niemieckich władz okupacyjnych. Natomiast dr hab. Sylwia Grochowina wygłosi prelekcję wraz z pokazem multimedialnym pt. „Obraz okupowanego Torunia przez pryzmat fotografii Kurta Grimma”.

W czasie spotkania będzie możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

4,705,650