Spotkanie filmoznawcze w WOAK-u

Spotkanie filmoznawcze w WOAK-u

Comiesięczne spotkania filmoznawcze z cyklu „W pierwszym rzędzie” są propozycją dla osób realizujących własne projekty filmowe, tych, które pierwsze takie próby mają jeszcze przed sobą i oczywiście dla wszystkich miłośników sztuki filmowej. Organizatorzy pragną zachęcić do doskonalenia swoich umiejętności oraz realizowania własnych form filmowych.

Za oknem jesień, a my zapraszamy Państwa na powrót do Lata, historii upalnych ulic, żaru w sercu i w głowie. Jeden dzień z życia Katarzyny. Upał, autobus – pułapka. Jedno zdarzenie, które sprawi, że bohaterka dojrzeje. Z innej perspektywy spojrzy na przeszłość, na własne życie.

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką, Aleksandrą Mazoń, która opowie o pracy nad filmem, determinacji i pasji, która pokonuje wszelkie przeszkody – od oporu materii po własne lęki i obawy.

Aleksandra Mazoń – absolwentka wydziału lalkarskiego PWST we Wrocławiu (2008). W zespole Wrocławskiego Teatru Lalek od 2008 r. Jej pierwszy film krótkometrażowy z 2007 roku pt. Raz, Dwa, Trzy sfinansowała sama. Była to potrzeba sprawdzenia się w roli reżyserki i zmierzenia się z kinem psychologicznym, który jest najbliższy jej wrażliwości. Film zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych.

Na projekcję i spotkanie z reżyserem zapraszamy w środę, 10 X, o godz. 17.00.

Spotkanie będzie miało miejsce w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu ul. Szpitalna 8.

Zdjęcie główne: Kadr z filmu Lato, reż. A. Mazoń

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181662

Skip to content