Spotkanie autorskie z Paulem Bokowskim

Mężczyzna w okularach, ubrany na czarno. W tle zabudowania z czerwonej cegły.

Spotkanie autorskie z Paulem Bokowskim

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - logo Niemiecki pisarz Paul Bokowski zagości 15 maja w murach Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Paul Bokowski urodził się w rodzinie polskich emigrantów w Moguncji nad Renem w 1982 roku. Pierwszy zbiór opowiadań Bokowskiego „Hauptsache nichts mit Menschen” ukazał się w 2012 roku. Kolejne pozycje literackie jego autorstwa to „Alleine ist man weniger zusammen“ (2015) i „Bitte nehmen Sie meine Hand da weg“ (2019). Obecnie pisarz należy do czołówki klubowej sceny literackiej w Berlinie i cieszy się rosnącą popularnością w całych Niemczech. Debiutancka powieść Paula Bokowskiego „Schlesenburg” ukazała się we wrześniu 2022 roku.

„Schlesenburg” opowiada o uchodźcach i tych, którzy się tu urodzili, o tęsknocie za domem i nowym domem. Powieść równie serdeczna, co słodko-gorzka o marzeniu, o adaptacji i dobrobycie – i o pytaniu, gdzie jest twoje miejsce, gdy nie wiesz, skąd pochodzisz.

Wstęp wolny. Spotkanie w języku niemieckim.

 

Termin: 15.05.2024 r., godz. 11:30
Miejsce: Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (ul. K. Szymanowskiego 3, Bydgoszcz), I piętro, Pracownia Pamięci Bydgoszczan i Regionu

Źródło: Biblioteka UKW

14 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143094