Spotkanie autorskie: ojciec Leon Knabit w Książnicy Kopernikańskiej

Spotkanie autorskie: ojciec Leon Knabit w Książnicy Kopernikańskiej

W środę, 23 maja, ojciec Leon Knabit będzie gościem Książnicy Kopernikańskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Leon Knabit OSB – ur. 26 grudnia 1929 roku w Bielsku Podlaskim, benedyktyn, w latach 2001-2002 przeor opactwa w Tyńcu, publicysta i autor książek. Jest znany ze swojej otwartości i poczucia humoru, pracuje w mediach. W Telewizji Polskiej prowadził programy „Ojciec Leon zaprasza”, „Salomon” i „Credo”.  Był jednym z redaktorów półrocznika „Cenobium” oraz gospodarzem programu „Ojciec Leon zawodowiec” w kanale Religia.tv. Od 2017 r. przygotowuje “Sekrety mnichów” w TVP1.

W maju 2007 otrzymał „Laur Krakowa XXI wieku”. Dwa lata później „w uznaniu wybitnych zasług w działalności duszpasterskiej, za krzewienie wiary i zasad moralnych wśród dzieci i młodzieży” został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Był ambasadorem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. 22 września 2017 uhonorowano go Orderem Uśmiechu.

Blog Ojca Leona: http://ps-po.pl/category/blog-ojca-leona/

Fotografia główna: 14.03.2008 – Tyniec, na zdjęciu Ojciec Leon Knabit, fot. Romek Koszowski

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181667

Skip to content