Sport łączy pokolenia: zajęcia online z mistrzyniami

Sport łączy pokolenia: zajęcia online z mistrzyniami

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Aktywność fizyczna nie ma barier wiekowych – o dobrą kondycję i zdrowie należy dbać w każdym wieku. Do codziennych ćwiczeń namawia Otylia Jędrzejczak, która wspólnie z mistrzyniami sportu organizuje cykl zajęć edukacyjno-sportowych dla nastolatek, ich mam i babć. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 24 listopada w Bydgoszczy. Ze względu na epidemię Covid-19 uczestniczki wzięły udział w warsztatach online. Była to okazja, by poćwiczyć z trenerką personalną, wysłuchać opinii dietetyczki, psychologa sportowego oraz wykładów motywacyjnych. Projekt wsparł finansowo samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

– Chcemy, by córki, mamy i babcie motywowały się wzajemnie do aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Łączymy pokolenia i pokazujemy, że każdy może poprawić jakość swojego życia fizycznego i psychicznego, bez względu na wiek  – mówi o swoim nowym projekcie Otylia Jędrzejczak.

Do udziału w zajęciach zaproszono blisko 250 kobiet: dziewcząt, ich mam i babć. Mistrzynie sportu biorące udział w warsztatach, m.in. Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Agnieszka Wieszczek-Kordus i Danuta Dmowska-Andrzejuk wraz z najlepszą polską pływaczką Otylią Jędrzejczak motywowały uczestniczki do codziennej aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia. Podczas spotkania podkreślały, że odpowiednia dieta i dobra kondycja ważne są również w kontekście walki z koronawirusem.

W tym roku organizatorzy przygotują jeszcze dwa takie spotkania. Projekt „Śniadanie Mistrzyń – Sport jest Kobietą” realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak współfinansowany jest z środków Ministerstwa Sportu i samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Partnerem jest Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.

Więcej informacji na stronie sniadaniemistrzyn.pl

To nie pierwszy projekt edukacyjno-sportowy skierowany do dziewcząt, realizowany przez Otylię Jędrzejczak. We wrześniu w Inowrocławiu odbyły się zajęcia wychowania fizycznego dla uczennic ostatnich klas szkół podstawowych i średnich, które poprowadziło pięć mistrzyń olimpijskich i wielokrotnych medalistek. Wspólna gimnastyka miała przekonać nastolatki, że warto ćwiczyć i uczestniczyć w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego. Organizację wydarzenia wsparł finansowo samorząd województwa. Więcej informacji w naszym materiale „WF z mistrzyniami sportu”.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 Fot. Paweł Skraba, Spotkanie z Otylią Jędrzejczak i mistrzyniami sportu

Źródło:www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866846