Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo

Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo

KPP Radziejów

„Spójrz w lewo, potem w prawo i jeszcze raz w lewo” tak rozpoczęła się nauka bezpiecznego przekraczania jezdni. Nauczycielami byli policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego, którzy spotykają się z najmłodszymi uczniami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, ruszyła także akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania wkroczyły w etap edukacji najmłodszych uczniów z podstaw przepisów ruchu drogowego. Stąd wizyta w Szkole Podstawowej w Morzycach (gm. Bytoń) policjantów ogniwa ruchu drogowego w Radziejowie mł. asp. Dawida Kontowicza i sierż. szt. Artura Jesiołowskiego.

Policjanci wybrali się z dziećmi z zerówki na edukacyjny spacer. Mundurowi  powiedzieli dzieciom, dlaczego warto poruszać się po chodniku i po której stronie chodzić, gdy go nie ma. Następnie udali się na przejście dla pieszych, gdzie na początek wyjaśnili, co oznaczają poszczególne znaki. Potem przyszedł czas na pokaz prawidłowego przejścia przez jezdnię.

 

 

Autor: asp.szt. Marcin Krasucki

 

Źródło: radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010593