Spędź ferie kreatywnie

Spędź ferie kreatywnie

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Zbliżają się długo wyczekiwane wakacje zimowe. W tym roku ferie w naszym województwie rozpoczną się 30 stycznia i potrwają do 12 lutego 2023 r. Marszałkowskie instytucje kultury przygotowały na ten czas specjalny program dla dzieci i młodzieży.  Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty zajęć, warsztatów i imprez kulturalnych. Na część z nich trzeba się wcześniej zapisać!

W pierwszym tygodniu ferii Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu zaprasza młodzież w wieku 15 – 22 lat na „Intensywne warsztaty teatralne”. Zajęcia odbywać się będą od 30 stycznia do 3 lutego. Gościnnie w WOAK-u poprowadzą je Joanna Rozkosz i Wojciech Jaworski – aktorzy Teatru im. Wilama Horzycy. W drugim tygodniu instruktorzy WOAK-u- Grzegorz Kaźmierski i Ireneusz Maciejewski, podczas pięciodniowych warsztatów filmowych „ Projekt:Short Film”, przeprowadzą uczestników przez wszystkie etapy realizacji krótkiego filmu.

Amatorów śpiewu Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zachęca do udziału w zajęciach emisji głosu i konsultacjach wokalnych pod czujnym okiem profesjonalistów. Śpiew w jedno i wielogłosie, zajęcia w zespole – to tylko niektóre części programu zimowych warsztatów wokalnych, które odbędą się 3-5 lutego.

Informacje na stronie KPCK

Kosmiczne ferie szykują się w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, która zaprasza dzieci w wieku 5-16 lat na warsztaty plastyczne do swojej filii na Rynku Nowomiejskim. „Zimowy teleskop”, „Ziemianie! Będzie zamieszanie!” czy „Baza kosmiczna”, to tylko przykłady tematów tegorocznych zajęć.  Filia galerii przy ulicy Kościuszki proponuje zajęcia przy sztaludze oraz przy komputerze. Ilość miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Szczegóły na stronie galerii

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na warsztaty rodzinne, gdzie można będzie wykazać się aktywnością i kreatywnością. Podczas zajęć „Być jak Zagajewski”, „Detektyw archeolog”, „Z kozą na zapusty” oraz „Między nami jaskiniowcami” uczestnicy wcielą się np. w rolę znawcy sztuki, archeologa czy jaskiniowca.

Więcej informacji na stronie muzeum

Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Na te i inne pytania odpowiedzą artyści Opery Nova w Bydgoszczy. „Operowy zawrót głowy” to spektakl nagrodzony w XV edycji Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury, zagrany zostanie 4 i 5 lutego. W repertuarze, z myślą o młodym widzu, także „Karnawał zwierząt”. To propozycja dla dzieci wprowadzająca w świat muzyki. Operowa scena 7 i 8 lutego przeistoczy się w arenę cyrkową.

Bilety dostępne na stronie opery

Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy w okresie przerwy zimowej zaprasza na wyjątkowy koncert. 3 lutego orkiestra i wokaliści, którzy pracowali pod kierownictwem Adama Sztaby podczas warsztatów Orchestra4young, wykonają znane utwory m.in. Mury – Jacka Kaczmarskiego, Nie pytaj o Polskę – Obywatela G.C. oraz Tak, tak, to ja – Grzegorza Ciechowskiego . Wydarzenie to będzie zwieńczeniem pięciodniowych przygotowań instrumentalistów wyłonionych w konkursach.

Bilety dostępne na stronie filharmonii

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy, Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu oraz Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku są instytucjami kultury samorządu województwa.


Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

23 stycznia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646200

Skip to content