SOWA – kolejna interaktywna wystawa w Młynach Rothera w Bydgoszczy

Grupa osób zgromadzona przy stole w sali z drewnianymi filarami i belkami stropowymi.

SOWA – kolejna interaktywna wystawa w Młynach Rothera w Bydgoszczy

SOWA, Minister Nauki, Centrum Nauki Kopernik - logotypySOWA, czyli Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności ruszy w Młynach Rothera już 17 września br. Będzie tu można sprawdzić m.in. czy nasza twarz jest symetryczna, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała, poczuć siłę grawitacji, zbadać zjawiska rządzące światem i zmierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi.

W Strefie SOWA, niezależnie od wieku, odkrywcy będą się uczyć przez eksperymentowanie, rozwijać swoją kreatywność oraz zdolność rozwiązywania złożonych problemów. – SOWA powstanie na czwartym piętrze Spichrza Mącznego. To będzie nasza kolejna, interaktywna ekspozycja, doskonale uzupełniająca się wystawą Młyn-Maszyna, przeznaczona dla osób w każdym wieku i znakomite miejsce dla uczniów i nauczycieli – mówi Adrianna Kwiatkowska z Młynów Rothera.

To będzie już trzecia  interaktywna wystawa w Młynach Rothera. Pierwsze były Węzły – zaprezentowane na dwóch piętrach Spichrza Zbożowego, a drugą jest wystawa Młyn-Maszyna, w której można samemu zmierzyć się z zagadnieniami dotyczącymi działania maszyn, fizyką i mechaniką. – Oficjalnie możemy ogłosić, że 17 września otworzymy w Młynach nową interaktywną wystawę. Przygotowujemy ją we współpracy z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.  Wiedza z zakresu edukacji oraz doświadczenie wystawiennicze, z których będą mogli skorzystać animatorzy i edukatorzy z Młynów, staną się fundamentem do rozwoju i twórczej pracy przy przygotowaniu oferty kreatywnych warsztatów oraz ciekawych wydarzeń specjalnych – informują Młyny Rothera.

SOWA to miejsce wypełnione interaktywnymi eksponatami, które ożywają dzięki interakcji z odwiedzającymi. Będzie tu można sprawdzić, czy nasza twarz jest symetryczna, jak działa pamięć ultrakrótkotrwała i czym różni się od krótkotrwałej i zmierzyć się z siłą grawitacji. W Strefie SOWA odwiedzający znajdą stacje badawcze, przy których mogą badać różne ciekawe zjawiska rządzące światem, oraz majsternię – czyli przestrzeń, w której można samodzielnie lub w grupie mierzyć się z wyzwaniami konstruktorskimi – budować mosty, wieże, katapulty czy obiekty latające. SOWA, wspierana przez Centrum Nauki Kopernik, z pewnością pomoże dzieciom i dorosłym poczuć radość z doświadczania oraz zdobywania wiedzy przez swobodne eksperymentowanie.

Źródło: bydgoszcz.pl

3 września 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646086

Skip to content