Smoki z Teksasu u małych pacjentów

Wizyta żołnierzy w szpitalu dziecięcym w Toruniu

Smoki z Teksasu u małych pacjentów

Wspólna zabawa, przymierzanie wojskowego ekwipunku oraz malowanie twarzy farbami do kamuflażu. Żołnierze stacjonującego czasowo w Toruniu amerykańskiego batalionu „Smoki” („Dragons”) odwiedzili dziś (27 lipca) małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

1. Batalion 82. Grupy Artyleryjskiej, która jest częścią 1. Brygady Pancernej 1. Dywizji Kawalerii Armii Stanów Zjednoczonych, stacjonuje czasowo w Toruniu w ramach operacji Atlantic Resolve (wzmocnienie obecności sił NATO w Europie). Stałą siedzibą jednostki jest Fort Hood w Teksasie, ale jej żołnierze pochodzą z różnych części Stanów Zjednoczonych. Pseudonim batalionu to „Dragons” („Smoki”).

Podczas kilkumiesięcznego pobytu na Kujawach i Pomorzu amerykańcy żołnierze aktywnie włączają się w życie regionu. W czerwcu, podczas wizyty powitalnej przed Urzędem Marszałkowskim zorganizowali ceremonię ponownego zaciągnięcia się do armii (więcej). Na początku lipca podejmowali na toruńskim poligonie grupę młodzieży ze środowisk polonijnych z Litwy, Ukrainy i USA (więcej). Wczoraj (26 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim dowódca jednostki podpułkownik Matthew Dennis odebrał w imieniu batalionu marszałkowski medal Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, wybity z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości (więcej). Tego samego dnia około 30-osobowa grupa żołnierzy odwiedziła na zaproszenie kujawsko-pomorskich strażaków Wojewódzki Ośrodek Szkolenia PSP i OSP w Łubiance (więcej).

Podczas dzisiejszej wizyty w Specjalistycznym Szpitalu dla Dzieci i Dorosłych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu  przy ulicy Konstytucji 3 Maja 15-osobowa grupa żołnierzy odwiedziła pacjentów dziecięcych oddziałów lecznicy. Podczas wspólnych zajęć był czas na rozmowy, zabawę, przymierzanie wojskowego ekwipunku oraz malowanie twarzy.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Spotkanie żołnierzy z małymi pacjentami Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6646315