Slam poetycki “O złoty Zamek”

plakat wydarzenia

Slam poetycki “O złoty Zamek”

logo ckbrowarb Włocławek

W sobotę, 13 maja Klub „Zazamcze” Centrum Kultury „Browar B.” we Włocławku zaprasza slamerki, slamerów i publiczność na niezwykłe spotkanie z poezją w ramach slamu „O złoty zamek”.
Wydarzenie rozpoczną bezpłatne warsztaty slamowe poprowadzone przez Magdalenę Walusiak, która zapowiada, że:

„Celem warsztatów będzie samodzielne napisanie wiersza przez każdego z uczestników, a w trakcie ćwiczeń i poszukiwań poetyckiego języka odkrycie, że poezja może być dobrym środkiem do opowiedzenia o sprawach, o których mówić jest bardzo trudno: wyrażania emocji, opowiadania o trudnych doświadczeniach i przeżyciach duchowych. Zajęcia adresowane są do młodzieży i osób dorosłych”.

Kolejnym ciekawym punktem wydarzenia będzie występ gościa specjalnego Magdaleny Tyszeckiej, która zaprezentuje swoje wiersze. Magda w 2019 roku wygrała Mistrzostwa Polski Slamu Poetyckiego i w 2022 roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata Slamu Poetyckiego w Paryżu, dochodząc aż do półfinału.
Następnie odbędzie się slam, a na deser… Spektakl słowno-muzyczny „Romanse i inne ballady” w wykonaniu Magdaleny Walusiak z udziałem pianisty Wojciecha Marciniaka. Slam poprowadzi Arkadiusz Królik Morawski.
Nagroda finansowa dla zwycięzcy slamu wynosi 500 zł.

Szczegółowe informacje:

14.00-15.30 – warsztaty slamowe prowadzone przez Magdalenę Walusiak
16.00-16.30 – występ Magdaleny Tyszeckiej – półfinalistki Slamowych Mistrzostw Świata
17.00-19.00 – slam
19.10-20.00 – spektakl słowno-muzyczny “Romanse i inne ballady” w wykonaniu Magdaleny Walusiak z udziałem pianisty Wojciecha Marciniaka

Zapisy na warsztaty i slam: klubzazamcze@ckbb.pl  oraz tel. 799 111 051. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem slamu oraz wypełnienie kart zgłoszenia na warsztaty slamowe i/lub slam.
Link do regulaminu i karty

Wstęp wolny!

 

Źródło: ckbrowarb.pl
Graf. ckbrowarb.pl

8 maja 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185677

Skip to content