Skyway po raz dziesiąty

Skyway po raz dziesiąty

Bella Skyway Festival – jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie Torunia – od dziś (21 sierpnia) rozświetli ulice Starego Miasta. Partnerem głównym wydarzenia jest województwo kujawsko-pomorskie.

Tematem przewodnim dziesiątej edycji festiwalu jest energia. Energia, która może budzić wiele skojarzeń – od energii fizycznej, przez filozoficzną/życiową po bardziej niezbadaną, tajemniczą ciemną siłę. Na tych trzech osiach bazować będą twórcy tegorocznej edycji.

Widzowie doświadczą spektaklu światła na siedemnastu instalacjach dostępnych w obrębie toruńskiego Starego Miasta. Na budynku Urzędu Marszałkowskiego będą wyświetlane wizualizacje, które są tłem dla występów toruńskich artystów DJ Pac1, DJ Funktion oraz DVJ Rocco. Wyjątkową propozycją będzie spektakl żywego ognia „Installation de feu” francuskiej grupy Compagnie Carabosse, który będzie można zobaczyć na Zamku Krzyżackim i w Fosie Staromiejskiej. Z kolei do projektu „Twarze”, dostępnego przy Collegium Maximum UMK, muzykę skomponowaną przez Steve’a Nasha wykonywać będzie codziennie Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Poza tym zobaczymy instalacje artystów z Polski, Rosji i Singapuru, którzy wykorzystali między innymi butelki po mleku i sztuczne motyle. Tegoroczną nowością będzie gra miejska dostępna w aplikacji mobilnej „Duchy światła”.

Imprezie towarzyszyć będzie między innymi wystawa „Kształt wody. Kujawsko-pomorskie panoramy Wisły” Marka i Elżbiety Czarneckich w Centrum Sztuki Współczesnej. Na ekspozycji, powstałej we współpracy z samorządem województwa kujawsko-pomorskiego, można zobaczyć 30 panoramicznych zdjęć Wisły na Kujawach i Pomorzu.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras, Ubiegłoroczna odsłona Bella Skyway Festival

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162039

Skip to content