“Sieciaki na wakacjach” – wakacyjna akcja edukacyjna

“Sieciaki na wakacjach” – wakacyjna akcja edukacyjna

„Sieciaki na wakacjach” to wakacyjna akcja edukacyjna organizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę i Fundację Orange od 2006 roku. Dotyczy bezpieczeństwa dzieci w sieci, w tym ochrony prywatności, dbania o swój wizerunek w internecie, a także edukowania z zakresu zagrożeń związanych ze znajomościami w sieci oraz hejtu online.

Duża część działań proponowanych w czasie zajęć skoncentrowana jest wokół tematyki spędzania wolnego czasu. Organizatorzy akcji chcą skierować uwagę dzieci na takie aktywności, które mogą podejmować poza siecią. Jest to działanie profilaktyczne, które ma na celu zmniejszenie zjawiska nadużywania przez dzieci internetu i urządzeń mobilnych.

Celem akcji jest edukacja w zakresie reagowania na zagrożenia w internecie oraz możliwości ich unikania. Akcja polega na zaproszeniu lokalnych inicjatorów do organizacji sieciakowych zajeć edukacyjnych w oparciu o bezpłatnie udostępniane materiały pomocnicze. Mogą mieć one formę pikniku lub warsztatów, ich forma zależy od organizatora. Pierwsze 100 szkół, które zgłosi swój udział, oprócz dostępu do materiałów online, otrzyma także pakiet wysyłkowy: magazyny, broszury, plakaty oraz pomarańczowe sznurówki, potrzebne do przeprowadzenia zajęć dotyczących hejtu online #jestnaswiecej. Materiały zostaną wysłane w ciągu 2 tygodni od rejestracji placówki.

Od 2012 roku w ramach „Sieciaki na wakacjach” zorganizowano już ponad 1000 lokalnych pikników, w których wzięło udział blisko 70 tysięcy dzieci. Placówki organizujące lokalne pikniki zapraszane są do konkursu, w drodze którego jury wybiera i nagradza najlepiej przeprowadzone imprezy. Dotychczas nagrodzonych zostało 100 placówek.

Rejestracja TUTAJ

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160334

Skip to content