Setne urodziny najsłynniejszego lekarza na świecie!

Setne urodziny najsłynniejszego lekarza na świecie!

W tym roku mija 100 lat od pierwszego wydania przygód sławnego lekarza zwierząt! Z tej okazji wydawnictwo Jung-off-ska wydało audiobook Dr Dolittle i jego zwierzęta w przekładzie Michała Kłobukowskiego.

Główny bohater w serii książek dla dzieci autorstwa Hugh Loftinga (1920–1952), doktor John Dolittle unika ludzkich pacjentów na rzecz zwierząt, z którymi może porozumiewać się w ich własnych językach.

Dzieci mogą odkrywać atrakcyjną mieszankę rzeczywistości i świata fantasy. Lofting łączy się z czytelnikami, wciągając ich w swój wymyślony świat. Być związane jest to z faktem , że historie zostały pierwotnie napisane jako seria listów do jego dzieci z linii frontu podczas I wojny światowej. Choć napisane w czasie wojny, jego zabawne historie rozbrzmiewają pokojową miłością do ludzi i zwierząt zewsząd i dookoła świata.

To arcydzieło literatury dziecięcej wciąż bawi i wzrusza nie tylko najmłodszych, ale również i dorosłych.

 

Cykl powieści o przygodach Dr Dolittle od samego początku znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.

Aby uczcić okrągłą rocznicę urodzin niezwykłego doktora. wydawnictwo Jung-off-ska przygotowało audiobook Dr Dolittle i jego zwierzęta, który rozpoczyna nowy cykl audiobooków wydawnictwa o przygodach niezwykłego weterynarza i jego zwierzęcych przyjaciół.

Lektorką jest niezrównana Edyta Jungowska, a dodatkowym walorem wydawnictwa jest nowy przekład jednego z najwybitniejszych polskich współczesnych tłumaczy – Michała Kłobukowskiego, laureata wielu prestiżowych nagród za wybitne tłumaczenia (m.in. Wielkomiluda Roalda Dahla).

 

Źródło: calapolskaczytadzieciom.pl

Fot. Okładka pierwszego wydania  The story of Doctor Dolittle, 1920 pochodzi ze strony https://archive.org/details/storyofdoctordol00loft/mode/2up,  Doctor Doolittles circus, wyd. 1924 ze strony commons.wikimedia.org

Fot. gł. Voyages of Dr Dolittle Frontispiece, commons.wikimedia.org

 

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013628