Sesja edukacyjna online „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów”

Sesja edukacyjna online „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów”

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej - logoMuzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, oddział Muzeum Narodowego w Lublinie, zaprasza nauczycieli i edukatorów do udziału w sesji edukacyjnej „Niezwykłe historie zwykłych przedmiotów”. Wydarzenie odbędzie się 2 grudnia 2023 r. o godz. 10:00 online na platformie Zoom.

Celem wydarzenia jest zapoznanie nauczycieli ze zbiorami muzeum i zainspirowanie do wykorzystywania ich w edukacji szkolnej i pozaszkolnej.

Do udziału w spotkaniu organizator zaprasza nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych uczących wszystkich przedmiotów, a także edukatorów zainteresowanych tematyką edukacji muzealnej, zbiorów muzealnych oraz historii ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej.

Podczas spotkania prelegenci opowiedzą o tworzeniu kolekcji muzealnej Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej, wybranych obiektach i zapisanych w nich historiach, a także zabytkach w przestrzeni multimedialnej. Zaprezentują działania edukacyjne, które realizują w swojej siedzibie, ale również w szkołach oraz online. Opowiedzą o pierwszym seminarium wyjazdowym dla nauczycieli, którego uczestnicy pojawią się w roli prelegentów i podzielą się swoimi refleksjami. Przedstawią tematy lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży, które stworzyli z wykorzystaniem historii zabytków i pamiątek kresowych.

Program spotkania obejmuje 5 godzin dydaktycznych. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w wydarzeniu i pakiet materiałów edukacyjnych w formie elektronicznej.

Zgłoszenia należy przesyłać do 30 listopada 2023 r. Udział w sesji jest bezpłatny. Ilość miejsce ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy

Koordynacja:
Mirella Rusek-Pora, m.rusek@mnw.pl, edukacja@mzwdr.pl

Program sesji edukacyjnej online_2023.pdf (1.97 MB)

_

14 listopada 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189529

Skip to content