Seniorze – spotkajmy się w sieci!

Seniorze – spotkajmy się w sieci!

  Ministerstwo Cyfryzacji    

Technologie informacyjne i komunikacyjne – w szczególności Internet – stały się w ostatnich dziesięcioleciach coraz bardziej wszechobecne w społeczeństwie. Internet ma obecnie kluczowe znaczenie dla życia gospodarczego, kulturalnego i politycznego, jest wykorzystywany jako mechanizm świadczenia usług publicznych, komunikacji osobistej oraz jako ogromne źródło informacji i rozrywki.

Korzystanie z Internetu przez osoby starsze wzrasta w ciągu ostatnich lat, ale wiele z nich nadal nie jest jego użytkownikami.

Osoby, które nie są online, podają szereg powodów, dla których nie korzystają z Internetu, ale wielu uważa, że ​​nie jest to coś, czego potrzebują lub chcą. Podane przyczyny obejmują: brak umiejętności obsługi, koszty i obawy o bezpieczeństwo.

Chcąc pomóc seniorom poznać Internet i nauczyć jak bezpiecznie z niego korzystać Ministerstwo Cyfryzacji wraz z Państwowym Instytutem Badawczym NASK oraz Warszawskim Instytutem Bankowości przygotowało program włączający seniorów w wirtualny świat. Hasłem kampanii jest „Seniorze – spotkajmy się w sieci”.

Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mówi:

– Od dłuższego czasu prowadzimy działania zachęcające seniorów do korzystania z Internetu. Nowa kampania świetnie się w nie wpisuje. Co więcej, jest potrzebna szczególnie teraz. W czasie, kiedy dla zdrowia i bezpieczeństwa, zachęcamy seniorów do pozostania w domu. Internet to okno na świat. Ważne, by umiejętnie i bezpiecznie z niego korzystać. Dlatego będziemy tłumaczyć, jak to robić – dodaje minister.

W tłumaczeniu pomoże ambasadorka kampanii – znana i lubiana aktorka Barbara Bursztynowicz.

Emisja pierwszego odcinka “Spektakl i film, czyli o bezpiecznej rozrywce w Internecie” odbyła się 27 października br.

W każdy wtorek aż do 24 listopada będą miały premierę:  kolejny film i kolejna broszura informacyjna.

Działania kierowane są nie tylko do seniorów, ale również do ich bliskich – dzieci i wnuków.

Więcej informacji na temat kampanii

 

Opracowała: Alicja Przytomska-Pietrzak

 

Fot. gł. www.gov.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164644

Skip to content