Sekrety powstania Bydgoszczy i miast na Kujawach – spotkanie z Adamem Koseckim

Sekrety powstania Bydgoszczy i miast na Kujawach – spotkanie z Adamem Koseckim

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Wydawnictwo Avalon sp. z o.o. z Krakowa zapraszają na spotkanie z dr. Adamem Koseckim, który zdradzi nieznane kulisy tworzenia miast kujawskich w czasach średniowiecza. Ile ich chciano założyć, a ile powstało? Czy wszystkie zachowały status miast, czy też na powrót stały się wsiami? Czy powstawały na surowym korzeniu tak jak Bydgoszcz, czy też nie? Czy były to miasta królewskie, kościelne czy też prywatne? Jak były zarządzane? Na te pytania odpowie Adam Kosecki, autor  książki pt. „Miasta kujawskie w średniowieczu. Lokacje, ustrój i samorząd miejski”.

Podczas prezentacji, Wydawnictwo Avalon sp. z o.o., które wydało książkę przenoszącą w zamierzchłe czasy,  rozlosuje wśród uczestników spotkania egzemplarz z autografem. Będzie też wyjątkowa okazja nabycia publikacji w specjalnej cenie.

Spotkanie odbędzie się 12 lutego 2019 roku o godz. 18.00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Wstęp jest wolny.

fot. KPCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049771