Sejmik młodzieży o historii i przyszłości województwa

Sejmik młodzieży o historii i przyszłości województwa

18 Cze Sejmik młodzieży o historii i przyszłości województwa

Dziś (18 czerwca) w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się debata uczniów szkół średnich z całego regionu „Województwo kujawsko-pomorskie dziś i za 20 lat”. Okazją do dyskusji na temat rozwoju Kujawsko-Pomorskiego była obchodzona w tym roku 20. rocznica istnienia województwa.

W spotkaniu wzięła udział młodzież ze szkół z Torunia i powiatu toruńskiego (Dobrzejewice, Chełmża) oraz Brodnicy i powiatu brodnickiego (Jabłonowo Pomorskie). Młodzi ludzie rozmawiali na temat tego, jak postrzegają nasze województwo oraz zastanowili się, co udało się osiągnąć przez minione 20 lat, a co jest jeszcze do zrobienia. Uczniowie przedstawili także swoje propozycje działań, które za kolejne dwie dekady zbliżą Kujawsko-Pomorskie do miejsca ich marzeń.

Warsztaty i dyskusję poprowadził dr Mariusz Popławski z Wydziału Politologii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Organizatorem debaty był Kancelaria Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Uczestniczyli w niej także radni województwa Jacek Gajewski i Przemysław Przybylski.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Sesja sejmiku dzieci i młodzieży w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.plLiczba odwiedzin:

3,043,990