Ruszył nabór na zajęcia dodatkowe

Ruszył nabór na zajęcia dodatkowe

Kończące się wakacje to dobry czas na zapisanie swoich dzieci na zajęcia dodatkowe. Pałac Młodzieży oraz młodzieżowe domy kultury przygotowały nowe, bogate oferty zajęć. Na chętnych czekają m.in. zajęcia artystyczne, sportowe, rekreacyjne, naukowe i techniczne. Elektroniczne zapisy trwają.

24 sierpnia ruszyła rekrutacja na zbliżający się rok szkolny. Bydgoska młodzież może skorzystać zajęć pozaszkolnych przygotowanych przez 7 placówek, które mają na celu rozwijać zainteresowania i rozwijać zdolności najmłodszych.

Szeroką ofertę zajęć dodatkowych przygotował Pałac Młodzieży. W budynku przy ul. Jagiellońskiej dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności sportowe m.in. w koszykówce, siatkówce, pływaniu, czy karate. W ramach nauki języków obcych, nauczą się angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego, hiszpańskiego i włoskiego. Ponadto placówka oferuje naukę na kilkunastu instrumentach muzycznych (np. saksofon, pianino, gitara, trąbka, klarnet). Do tego warsztaty fotograficzne, zespoły teatralne, wokalne, tańca i operowe. Już 3-latkowe mogą korzystać z Dziecięcej Akademii Sztuki lub zajęć z rytmiki. Każdy znajdzie swoje miejsce, do rozwijania zainteresowań i pasji. Przypomnijmy, że  Pałac Młodzieży od pięćdziesięciu lat pełni rolę centrum kulturalnego dzieci i młodzieży, na stałe wpisując się w mapę kulturalną Bydgoszczy.

Ofertę edukacyjną i kulturalną skierowaną do bydgoszczan uzupełniają Młodzieżowe Domy Kultury. W naszym mieście znajduje się 6 takich ośrodków:

Rekrutacja do placówek pozaszkolnych prowadzona jest od 24 sierpnia z wykorzystaniem systemu elektronicznego. Strona do logowania: https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszcz

Aby dopełnić wszystkich formalności wypełniony i podpisany wniosek należy wydrukować w domu i przynieść do placówki. Jeżeli pojawią się problemy, na miejscu pracownicy udzielą pomocy w elektronicznym wypełnieniu dokumentu i zapiszą uczestników w Państwa  obecności  na zajęcia.

Przed budynkiem Pałacu Młodzieży codziennie prowadzone są dyżury w oznaczonym namiocie przed placówką  w godzinach od 10.00-16.00, a od 01.09-7.09. br. również wewnątrz Pałacu Młodzieży w godzinach od 11.00-19.00.

Postępowanie rekrutacyjne do placówek przeprowadza się na wolne miejsca. Do placówek przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego. Kandydaci zamieszkali poza obszarem miasta Bydgoszcz i powiatu bydgoskiego, mogą być przyjęci na zajęcia, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego miasto nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164384

Skip to content