Ruszył nabór do szkół średnich. Miejskie placówki czekają na uczniów

Ruszył nabór do szkół średnich. Miejskie placówki czekają na uczniów

Urząd Miasta Włocławek logo

17 maja 2021 r. rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek planowane jest utworzenie 57 oddziałów, z czego: 23 w liceach ogólnokształcących, 24 w technikach, 10 w szkołach branżowych I stopnia.

Łącznie przygotowano dla uczniów 1 670 miejsc. Liczba absolwentów klas ósmych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Włocławek to 870 osób.

Wśród nowych zawodów, które można zdobyć, ucząc się we włocławskich szkołach, znajdują się m.in.: technik dekarstwa w Zespole Szkół Budowlanych czy technik robotyk w Zespole Szkół Technicznych.

Zapraszamy wszystkich absolwentów klas ósmych do zapoznania się z szeroką ofertą szkół zawodowych i liceów ogólnokształcących funkcjonujących na terenie miasta Włocławek. Włocławskie placówki kształcą w różnorodnych kierunkach, dysponują nowoczesnymi pracowniami, posiadają świetnie wyposażoną bazę sportową, a ich uczniowie osiągają bardzo wysokie wyniki na egzaminach.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.wloclawek.edu.com.pl

 

Źródło: wloclawek.pl

19 maja 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187088

Skip to content