Rusza XX edycja akcji „Drzewko za butelkę”

Rusza XX edycja akcji „Drzewko za butelkę”

Urząd Miasta Włocławek logo         Anwil Grupa Orlen logo

To ekologiczna inicjatywa, której ANWIL jest organizatorem od 20 lat. Podobnie jak w latach ubiegłych, firma zaprosiła przedszkola oraz szkoły podstawowe do wspólnego zbierania butelek PET. Zbiórka rozpocznie się 7 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 września 2022 r.

W akcji mogą wziąć udział przedszkola i szkoły podstawowe z całego powiatu włocławskiego. Deklaracje uczestnictwa oraz regulamin, które dostępne są na stronie anwil.pl należy przesłać na adres e-mail: drzewkozabutelke@anwil.pl .

Co roku akcja cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych mieszkańców, szczególnie Włocławka, i coraz większą mieszkańców powiatu. O powodzeniu przedsięwzięcia świadczy nie tylko rosnąca liczba uczestników, ale i rekordowe wyniki zbiórki. W ciągu ostatnich pięciu lat uczestnicy zebrali ponad 2,6 miliona butelek, w każdej edycji brało udział średnio ponad pięć tysięcy uczestników i kilkadziesiąt placówek. Liczby te dowodzą, że przedsięwzięcie idealnie wpisuje się w ideę gospodarki obiegu zamkniętego i jest doskonałą metodą na budowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości indywidualnego wpływu na środowisko oraz wskazanie najprostszych sposobów zwiększenia ilości uzyskiwanych surowców wtórnych.

 

Źródło: wloclawek.eu

7 czerwca 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131202