Rusza Wieś Pełna Kultury – projekt kulturalny w Nowym Dąbiu

Rusza Wieś Pełna Kultury – projekt kulturalny w Nowym Dąbiu

Fundacja Kultury Pozytywka logo

Już w najbliższą niedzielę rusza projekt WIEŚ PEŁNA KULTURY, który realizowany będzie przez cztery miesiące, we wsi Nowe Dąbie, gm. Łabiszyn (Województwo Kujawsko Pomorskie).

Zaczynamy już w niedzielę (22 maja) o godzinie 17:00 na boisku przy świetlicy w Nowym Dąbiu (Nowe Dąbie 56). Swoje ogniste show zaprezentuje Fundacja Sztukmistrze z Lublina. Nie zabraknie cyrkowych sztuczek, akrobacji i potężnej dawki humoru dla całej rodziny! Kolejno odbędzie się mnóstwo wydarzeń – familijnych, dla najnajów (maluszków w wieku 1-5), ale także na Seniorów. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, więc do Nowego Dąbia zapraszamy gości z całego Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Zapisy obowiązują jedynie dla zajęcia muzyczno – rozwojowe dla najnajów, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (pozytywka.zapisy@gmail.com). W samym maju i czerwcu w Nowym Dąbiu wystąpią artyści z Lublina, Wrocławia, czy Katowic. Do naszej Wsi zawita również Filharmonia Pomorska oraz jedyny kabaret w Województwie Kujawsko – Pomorskim!

Kilka słów o projekcie Wieś Pełna Kultury

Projekt realizowany jest 2021 roku we wsi Nowe Dąbie. Zakłada różnorodne działania kulturalne na terenie gminy Łabiszyn w okresie maj – wrzesień 2022. Przez cztery miesiące we wsi Nowe Dąbie organizowane będą wydarzenia kulturalne dla dzieci i dorosłych. W programie pojawią się między innymi: spektakle teatralne, koncerty, spotkania z bajarzami, kino pod chmurką, warsztaty, zabawy, konkursy oraz wspólne wyprawy. Pragniemy wykorzystać potencjał oraz zaangażowanie mieszkańców tego niewielkiego obszaru wiejskiego, aby wspólnie animować lokalną społeczność do działań kulturalnych, organizując wartościowe wydarzenia skupiające publiczność z całej gminy i województwa. Kluczową kwestią w naszym projekcie jest oddolność działań oraz reagowanie na zapotrzebowanie mieszkańców. Planujemy połączyć zaangażowanie mieszkańców w życie lokalne z umożliwieniem dostępu do ciekawych wydarzeń kulturalnych. Celem projektu jest maksymalne zaangażowanie mieszkańców w życie wsi oraz zachęcanie do aktywnego działania.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Kultury Pozytywka we współpracy z Niepubliczną Szkołą Podstawową i Przedszkolem w Nowym Dąbiu, Sołtysem Nowego Dąbia (Mohamed Alsrag) oraz Gminą Łabiszyn.

Projekt Wieś Pełna Kultury jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach Programu Kultura Dostępna.

Operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury

20 maja 2022 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016848