Rusza “Szkoła z Gigantami”

Rusza “Szkoła z Gigantami”

Startują darmowe warsztaty dla szkół, podczas których uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję stworzyć własne projekty programistyczne! Po raz kolejny rusza akcja darmowych zajęć online dla uczniów, ale też i nauczycieli. Dwa programy – “Szkoła z Gigantami” dla młodych miłośników kodowania oraz “Nauczyciel Przyszłości” skierowany do kadry nauczycielskiej chcącej podnieść swoje cyfrowe kompetencje, startują już 30 listopada 2020 roku.

Organizatorem akcji jest firma Giganci Programowania prowadząca kursy programowania dla dzieci i młodzieży, a także organizująca szkolenia dla kadry nauczycielskiej w zakresie podnoszenia umiejętności cyfrowych.

Zajęcia prowadzone będą w formie webinarów na żywo na kanale YouTube. Zapisy już trwają na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Program zajęć “Szkoła z Gigantami” jest przewidziany dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dla kadry pedagogicznej w całej Polsce. Zajęcia podzielone są na grupy wiekowe, dla których została odpowiednio dopasowana tematyka lekcji:

  • młodsi uczniowie w wieku 9-12 lat wraz z trenerem spróbują przenieść światy najpopularniejszych gier, jak Minecraft, Pokemon czy Fortnite do środowiska programistycznego Scratch.
  • starsi uczestnicy w wieku 13-18 lat poznają natomiast tajniki tworzenia stron internetowych.

Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania od najmłodszych lat. Kursy (Nauczyciel Przyszłości) skierowane do nauczycieli, mają wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi do prowadzenia zajęć online, a także chcących zgłębić swoją wiedzę z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół (Scratch, Python). Partnerem akcji jest firma Microsoft Polska, która poprowadzi jedne z zajęć.

Dokładny program wraz z formularzem zapisowym dostępny jest na stronie www.szkolazgigantami.pl.

Patronat honorowy nad akcją objął Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE).

Źródło: istotne.pl

Fot. giganciprogramowania.edu.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161526

Skip to content