Rusza nowy Program wsparcia Akademii Piłkarskich

Rusza nowy Program wsparcia Akademii Piłkarskich

logotyp Ministerstwa Sportu i Turystyki

Minister Sportu i Turystyki Sławomir Nitras ogłosił nowy Program Wsparcia Akademii Piłkarskich działających przy klubach Ekstraklasy i I ligi mężczyzn. Na jego realizację w 2024 roku resort przeznaczy 40 mln zł.

Program adresowany jest do akademii klubów piłkarskich, które w sezonie 2023/2024 występują w rozgrywkach o mistrzostwo Ekstraklasy lub rozgrywkach o mistrzostwo I ligi mężczyzn.

Chłopiec kopie piłkę do bramki na banerze Programu wsparcia Akademii Piłkarskich.

– Wychodzimy naprzeciw potrzebom klubów z Ekstraklasy i I ligi, które odgrywają istotną rolę w przygotowywaniu młodych zawodników do profesjonalnej kariery. Nowy program pomoże jeszcze skuteczniej szkolić dzieci i młodzież, aby z czasem młodzi polscy zawodnicy mogli z powodzeniem rywalizować z rówieśnikami z Europy i wnosić odpowiednią jakość do drużyn seniorskich – mówi minister sportu i turystyki Sławomir Nitras.

Program wsparcia Akademii Piłkarskich działających przy klubach Ekstraklasy i I ligi to kolejna propozycja Ministerstwa kierowana do środowiska piłkarskiego w Polsce, gdyż dyscyplina ta cieszy się wśród młodzieży dużą popularnością i zainteresowaniem. Piłka nożna to najpopularniejszy sport wśród dzieci. W ministerialnym Programie Klub blisko 50% beneficjentów to kluby deklarujące pracę z dziećmi i młodzieżą w zakresie piłki nożnej, z kolei w Programie SKS wśród ok. 14000 grup ćwiczących prawie 3700 organizuje takie właśnie zajęcia.

Główne cele programu:

  1. upowszechnianie i promocja aktywności fizycznej wśród chłopców,
  2. wzmocnienie procesu szkolenia dzieci i młodzieży w najlepszych klubach piłkarskich w  Polsce,
  3. stworzenie warunków dla podniesienia jakości szkolenia sportowego w piłce nożnej,
  4. stworzenie warunków dla podniesienia jakości szkolenia i kompetencji kadr trenerskich,
  5. stworzenie warunków dla wzrostu liczby osób uprawiających piłkę nożną.

 

Środki finansowe otrzymane w ramach programu można przeznaczyć m.in. na: dofinansowanie wynagrodzeń trenerów prowadzących zajęcia sportowe, podwyższanie ich kwalifikacji (szkolenia, kursy), dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego, organizacji obozów sportowych, wyjazdów na mecze i udziału w turniejach, a także dofinansowanie organizacji meczów i turniejów czy promocję danego przedsięwzięcia.

Więcej w Biuletynie Informacji Publicznej

Źródło: MSiT

21 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136537