Rusza nabór do klasy patronackiej ANWILU

Zespół Szkół Technicznych Włocławek z lotu ptaka

Rusza nabór do klasy patronackiej ANWILU

Anwil Grupa Orlen logotyp         Zespół Szkół Technicznych Włocławek logo

Włocławski ANWIL wspólnie z Zespołem Szkół Technicznych uruchamia nabór do klasy patronackiej na kierunku Technik Mechanik. Połączenie edukacji i biznesu daje gwarancję zdobycia pewnego zawodu z przyszłością. Rekrutacja do 5-letniego technikum potrwa od 15 maja do 16 czerwca br. Zapisy odbędą się za pośrednictwem elektronicznego systemu online.
 

ANWIL razem z Zespołem Szkół Technicznych przygotował ciekawą i przyszłościową ofertę edukacyjną dla młodych. Nauka w połączeniu z praktyką to najskuteczniejsza metoda zdobywania przyszłego zawodu. Mam ogromną nadzieję, że te młode osoby, które wspólnie z nami będą rozwijać swoje umiejętności i kompetencje w przyszłości dołączą do naszego ANWILOWEGO zespołu – powiedział Andrzej Kisielewski, Dyrektor Obszaru Personalnego w ANWILU.

5-letnia nauka w klasie patronackiej ANWILU to realizacja zajęć w nowoczesnych pracowniach, wyposażonych w najwyższej jakości sprzęt do nauki zawodu. To także możliwość realizacji praktyk zawodowych we włocławskiej spółce, jak również udział w licznych warsztatach i spotkaniach z ekspertami. Dla każdego z uczniów rozpoczynających naukę w klasie patronackiej ANWILU przewidziany jest także tablet, który będzie jednym z narzędzi zdobywania wiedzy. 

Do kogo skierowany jest nowopowstający profil klasy patronackiej?

Jest to kierunek zajęć przeznaczony dla osób mających wyobraźnię techniczną oraz konstrukcyjną, interesujących się nowymi technologiami, w tym robotyką i automatyką, a także chcącym poznać zasady programowania CNC, CAD/CAM. Po ukończeniu klasy patronackiej uczeń zyska tytuł technika mechanika, czyli specjalisty posiadającego wiedzę i umiejętności z zakresu budowy, zasad działania i projektowania maszyn oraz urządzeń mechanicznych. Będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych w zakresie wytwarzania, uruchamiania i obsługiwania maszyn, jak również organizowania procesów produkcji.

Osoba, która ukończy naukę w klasie patronackiej ZST we Włocławku będzie w pełni przygotowana m.in. do podjęcia pracy w ANWILU – jednym z największych przedsiębiorstw w naszym regionie. Mimo tego, iż włocławska spółka jest firmą chemiczną, to kandydaci posiadający wiedzę mechaniczną i zmysł techniczny są przez nią często rekrutowani. ANWIL to 4-krotny zdobywca tytułu TOP Employer Polska, gwarantujący stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym liczne benefity oraz rozwój i dalsze szkolenie.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji można uzyskać w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku – mailowo pod adresem sekretariat@zst.com.pl lub telefonicznie pod numerem – 54 232 29 74, a także na stronie www.zst.com.pl w zakładce O szkole – Kierunki kształcenia – Technik Mechanik.

 

Źródło: anwil.pl
Fot. zst.com.pl

10 maja 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189425

Skip to content