Rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu

Rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu Do Hymnu

Narodowe Centrum Kultury

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych na wspólne, jednogłosowe wykonanie hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych przez co najmniej połowę uczniów danej szkoły.

W tym roku obok siedmiu pieśni hymnicznych, tj. Bogurodzicy, Gaude Mater Polonia, Roty, Marsz Polonia, Boże, coś Polskę, Święta miłości kochanej Ojczyzny, Żeby Polska była Polską, do wyboru jest również pieśń Marsz Pierwszej Brygady.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji Konkursu, wystarczy wypełnić  formularz. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 300 szkół, a o ich przyjęciu zdecyduje poprawne wypełnienie wniosku i kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca 2021 r.

Nowym i ważnym elementem najbliższej edycji Konkursu będą warsztaty edukacyjne dla nauczycieli, którzy przygotowują prezentacje w zakwalifikowanych szkołach. Warsztaty odbędą się w Łodzi w dn. 11 – 12 września 2021 r. Udział w nich jest bezpłatny i nieobowiązkowy. Zgłoszenia można dokonać wraz ze zgłoszeniem szkoły do udziału w Konkursie.

 

Konkurs Do Hymnu Narodowego Centrum Kultury sfinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

Więcej informacji na stronie tutaj

 

Pliki do pobrania :

regulamin_do-hymnu

zalacznik-nr-1-oswiadczenie-dyrektora-szkoly

zalacznik-nr-2-materialy-nutowe

zalacznik-nr-3-zgoda-wizerunek

 

Źródło: nck.pl

Graf. nck.pl

1 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187188

Skip to content