RPO na wychowanie przedszkolne

RPO na wychowanie przedszkolne

Pod koniec listopada rozpoczną się kolejne konkursy w ramach naszego Regionalnego Programu Operacyjnego, dzięki którym będzie można uzyskać środki na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 oraz wychowania przedszkolnego.

Konkursy związane z dofinansowaniem kosztów opieki nad dziećmi przedszkolnymi cieszą się dużą popularnością. Dlatego z myślą o młodych rodzicach przygotowaliśmy kolejną edycję – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W zbliżającym się konkursie przewidziano dofinansowanie na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami oraz sfinansowanie kosztów przeszkolenia zawodowego dziennego opiekuna i niani.

Minimalna wartość projektu wynosi 100 000 zł. Wielkość środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 1 481 642 zł. Wnioski mogą składać wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Więcej informacji o konkursie na stronie mojregion.eu.

Podobne założenia można znaleźć w konkursie dotyczącym wychowania przedszkolnego. Dofinansowanie można dostać na: tworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, w tym dostosowanych do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, zakładanie nowych ośrodków wychowania przedszkolnego, rozszerzenie oferty ośrodków wychowania przedszkolnego o dodatkowe zajęcia wyrównujące szanse edukacyjne dzieci, doskonalenie kompetencji lub kwalifikacji zawodowych nauczycieli, niezbędnych do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, w tym z dziećmi z niepełnosprawnościami.

W tym konkursie również mogą składać wnioski wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Minimalna wartość projektu wynosi 100 000 zł, a wielkość środków przeznaczonych na dofinansowanie to 13 020 969,35 zł. Więcej na stronie mojregion.eu.

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134788