Rozwiąż quiz o Marii Danilewicz Zielińskiej

Quiz

Rozwiąż quiz o Marii Danilewicz Zielińskiej

Patronka Szkoły Podstawowej w Stawkach i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Aleksandrowie Kujawskim, Honorowa Obywatelka Włocławka i Aleksandrowa Kujawskiego, doczekała się nowego sposobu propagowania i sprawdzenia wiedzy o sobie poprzez platformę z quizami- Quizizz. Maria Danilewicz Zielińska, pisarka związana z Kujawami, była uznanym krytykiem literackim, historykiem literatury, felietonistką, współtwórczynią ,,Biblioteki Polskiej” w Londynie i jej długoletnim dyrektorem.

Pomysł uatrakcyjnienia przekazywania wiedzy o Patronce zrealizowały polonistka Anna Stanek i bibliotekarka Kamila Kurnatowska, pracujące w Szkole Podstawowej w Stawkach. Niewątpliwie wpływ na tę decyzję miał ich udział w zorganizowanym przez włocławski KPCEN webinarium ,,Kreatywnie o historii regionu – stwórz swoją grę lub quiz”, prowadzonym przez Dorotę Łańcucką i Annę Puścińską.

Udostępnione publicznie quizy, przeznaczone dla uczniów klas IV-VIII, pozwalają ćwiczyć i sprawdzać wiedzę o faktach biograficznych oraz o twórczości Marii Danilewicz Zielińskiej. Mogą być także podstawą do stworzenia nowych quizów i przeprowadzenia konkursów szkolnych. Mają postać zadań wielokrotnego wyboru, z jedną lub dwiema odpowiedziami poprawnymi.

Przed ich rozwiązaniem warto skorzystać z podanych źródeł:

 

Zachęcamy do korzystania z quizów: ,,Maria Danilewicz Zielińska – dzieciństwo i lata szkolne”, ,,Maria Danilewicz Zielińska – czasy warszawskie i krzemienieckie”, ,,Maria Danilewicz Zielińska – emigracja”, ,,Maria Danilewicz Zielińska – twórczość”.

https://quizizz.com/admin/quiz/5ec18efee448e6001b83a612

https://quizizz.com/admin/quiz/5ec18c396407be001bec08b8

https://quizizz.com/admin/quiz/5ec189334d27c8001bd5a102

https://quizizz.com/admin/quiz/5ec17fbf02f512001b5a5a4c

Oprac. Anna Stanek i Kamila Kurnatowska, Szkoła Podstawowa im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Stawkach

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164945

Skip to content