Rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

Rozstrzygnięcie XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”

Zespół Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku

W Zespole Szkół Katolickich we Włocławku w dniu 13 października 2020 roku odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej, która miała na celu wyłonienie laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. W skład Kapituły Konkursowej weszli: Pani Poseł na Sejm RP Joanna Borowiak, dyrektor ZSK im. ks. Jana Długosza ksiądz Jacek Kędzierski, katecheta ZSK ksiądz Adam Zieliński oraz pan Wojciech Alabrudziński – fotoreporter „Gazety Pomorskiej”, serwisów www.pomorska.pl oraz wloclawek.naszemiasto.pl, laureat prestiżowych nagród fotograficznych.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria I – szkoła podstawowa kl. I-III

  • I miejsce –Kaja Samorańska – Szkoła Podstawowa nr 38 w Lublinie, nauczyciel: pani Renata Seroka,
  • II miejsce – Julia Sosenko – Katolicka Szkoła Podstawowa w Białej Podlaskiej,  opiekun: pani Edyta Hubczuk.

Kategoria II – szkoła podstawowa kl. IV-VI

  • I miejsce – Julia Jabłońska – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • II miejsce – Maja Samorańska – Szkoła Podstawowa nr 38 2w Lublinie, nauczyciel: pani Renata Seroka,
  • III miejsce- Karol Wieczorek  –  Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 82 w Warszawie, nauczyciel: pani Agnieszka Przybyszewska.
  • Wyróżnienie:
    • Antonina Żukowska – Zespół Szkół Urszulańskich  w Rybniku, opiekun: pani Beata Żukowska,
    • Jan Molewski – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, opiekun: pani  Bożena Sobierajska.

Kategoria III – szkoła podstawowa kl. VII-VIII

  • I miejsce – Paweł Narewski – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: pani Agnieszka Stefańczak,
  • II miejsce – Lena Włodarczyk – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 10 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie,
  • III miejsce – Anna Starek – MDK „Pod Akacją” w Lublinie.
  • Wyróżnienia:
    • Maciej Orpiszak – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Konarzewie, opiekun: pani Mariola Mosińska,
    • Emilia Kiełkowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 im. Noblistów Polskich w Gliwicach, opiekun: pani Agnieszka Stefańczak.

 

Kategoria IV – szkoła ponadpodstawowa

  • I miejsce – Michał Tyszkiewicz – XXIII LO w Lublinie, nauczyciel: pani Diana Kiełbowicz,
  • II miejsce – Dominika Sztonyk – V LO w Toruniu, nauczyciel: Krzysztof Greding,
  • III miejsce – Paweł Górski – Zespół Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych, opiekun: ks. Jacek Bram.
  • Wyróżnienie – Paulina Krupka  MDK „Pod Akacją”  w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska.

 

Prace zakwalifikowane do wystawy pokonkursowej

  • Filip Krystek – Zespół Szkolno Przedszkolny w Parzymiechach, nauczyciel: pani Agata Wester,
  • Agata Wester – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, nauczyciel: pani Lidia Czerwień,
  • Ewa Kubieniec – Szkoła Podstawowa im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Palczy, nauczyciel: pani Magdalena Nowak,
  • Roman Zachwyc – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, nauczyciel: pani Mariola Mosińska,
  • Maciej Orpiszak – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Konarzewie, nauczyciel: pani Mariola Mosińska,
  • Agnieszka Ciukszo – Szkoła Podstawowa nr 4 w Grajewie, nauczyciel: pani Krystyna Łaguna,
  • Nikola Cywińska – Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlinie, nauczyciel: pani Marzena Sadowska,
  • Franciszek Kępka – Dom Kultury „Pod Akcją” w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska,
  • Oliwia Katecka Kępka – Dom Kultury „Pod Akcją” w Lublinie, nauczyciel: pani Anna Borkowska,
  • Kuba Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 im. Orła Białego, nauczyciel: pani Barbara Szymańska,
  • Małgorzata Gabriela Borawska – Szkoła Podstawowa im. Marty z Budnych Łosiowej w Niemcach, nauczyciel: pani Małgorzata Tkaczyk,
  • Karolina Mazurek – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, opiekun: pani Bożena Sobierajska.
  • Nina Wieczorek – SSP nr 10 w Warszawie, nauczyciel: pani Edyta Dąbrowska,
  • Iga Chruściel – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • Lena Włodarczyk – SSP nr 10 w Warszawie, nauczyciel: pani Edyta Dąbrowska,
  • Maja Wolak – ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, nauczyciel: pan Wojciech Tesarczyk,
  • Kinga Wąchała – ZSO nr 4 im. Orląt Lwowskich w Lublinie, nauczyciel: pan Wojciech Tesarczyk,
  • Michał Żyszkiewicz – XXIII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, nauczyciel: pani Diana Kiełbowicz,
  • Helena Józwiak – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska,
  • Ida Durbacz – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach, nauczyciel: pani Agnieszka Stefańczak,
  • Emilia Kiełkowska – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 6 w Gliwicach, nauczyciel: pani Agnieszka Stefańczak,
  • Aleksander Piekarczyk – Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedlinie, nauczyciel: pani Marzena Sadowska,
  • Stanisław Molewski – ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, nauczyciel: pani Bożena Sobierajska.

 

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się podczas otwarcia wystawy pokonkursowej, informacja o jej terminie ukaże się na stronie szkoły. Informujemy, że ze względu na stan epidemiczny w naszym kraju nagrody oraz dyplomy prześlemy pocztą.

Wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom serdecznie dziękujemy za tak szerokie zainteresowanie i wzięcie udziału w naszym konkursie w tak wyjątkowym czasie !!!

Serdecznie gratulujemy !

 

Bożena Sobierajska – organizator konkursu

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



Liczba odwiedzin:

6,053,964