Rozpoczęła się rejestracja wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Rozpoczęła się rejestracja wydarzeń w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego logo

Na stronie etspolska.pl została uruchomiona rejestracja wydarzeń sportowych, które odbędą się w dniach 23-30 września 2021 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, organizowanego z inicjatywy Komisji Europejskiej. Głównym celem ETS jest promocja sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Pierwszych 100 zarejestrowanych organizatorów otrzyma pakiet gadżetów promocyjnych.

Europejski Tydzień Sportu, wspierany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ogólnoeuropejska kampania, realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny), ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w trakcie trwania obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. Poszczególne działania promocyjne wspiera zespół ambasadorów.

Sport i aktywność fizyczna mają znaczny wpływ na dobre samopoczucie obywateli i ich zdrowie. Niestety, poziom aktywności fizycznej w niektórych krajach Europy nie tylko nie rośnie, lecz nawet spada. Europejski Tydzień Sportu ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej oraz pogłębianie wiedzy na temat ich licznych korzyści. Inicjatywa powstała z myślą o wszystkich obywatelach, bez względu na wiek, pochodzenie lub poziom sprawności. Ma umożliwić współpracę osób prywatnych, organów publicznych, ruchów sportowych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i przedstawicieli sektora prywatnego. Dzięki ukierunkowaniu na oddolne inicjatywy ma zachęcać Europejczyków do regularnej aktywności fizycznej i stworzyć możliwość częstszego uprawiania sportu na co dzień.

Jeśli jesteś organizatorem wydarzenia sportowego lub zastanawiasz się w jaki sposób można promować sport i aktywność fizyczną w swojej okolicy, zapraszamy do dołączenia do ogólnoeuropejskiej akcji organizowanej pod hasłem #BeActive. Wystarczy, że zarejestrujesz swoje wydarzenie na stronie etspolska.pl. Organizowane wydarzenie musi mieć charakter sportowy i odbywać się w tygodniu 23-30 września 2021 roku. Akceptowane będą tylko zgłoszenia zawierające szczegółowy opis wydarzeń. Zgłoszenia niepełne będą odrzucane.

Strona Europejskiego Tygodnia Sportu: https://etspolska.pl/

Źródło i fot.: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

14 września 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187188

Skip to content