Rozpoczął się 14. Bella Skyway Festiwal

Nocne zdjęcie wieży Ratusza Staromiejskiego w Toruniu, na pierwszym planie rozświetlony balon z wizerunkami twarzy

Rozpoczął się 14. Bella Skyway Festiwal

 

W Toruniu rozpoczął się 14. Bella Skyway Festiwal.  Przez pięć letnich wieczorów niesamowity blask świetlnych instalacji będzie ożywiać nocną scenerię miasta.

Wszystkie instalacje i projekcje są prezentowane przez cały okres trwania festiwalu. Czekają na Ciebie na toruńskim Starym Mieście w dniach 15–19 sierpnia 2023 roku, w godzinach od 20.30 do północy. Instalacje są ogólnodostępne dla wszystkich zwiedzających z wyłączeniem płatnej atrakcji na Placu Rapackiego.

Tegoroczny Bella Skyway Festival wpisuje się w myśl kopernikańską dzięki motywowi “Marzyciele z zielonej planety”który nawiązuje nie tylko do postaci słynnego astronoma, ale również tematu ekologii i dbania o naszą planetę. Nowoczesne rozwiązania i technologie tworzone przez prawdziwych Wizjonerów takich jak Kopernik sprawiają, że nasza planeta staje się wyjątkowym miejscem, nie tylko pełnym zieleni, ale również miejscem gdzie technika i natura współistnieją w harmonii. Bella Skyway Festival wpisuje się w myśl ekologiczną, chcąc dbać o planetę. W tym roku chcemy pokazać, że festiwale światła, mogą promować odnawialne źródła energii oraz technologie, dzięki którym ludzie mogą żyć w zgodzie z naturą.

Źródło: https://www.bellaskyway.pl/

Fot. Agnieszka Miranowska

17 sierpnia 2023 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159205

Skip to content