Rozmowy o cyfrowej edukacji

Konferencja "Cyfrowa edukacja"

Rozmowy o cyfrowej edukacji

Możliwości Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl i praktyczne wykorzystanie tego narzędzia w codziennej pracy szkół były jednym z tematów współorganizowanej przez Urząd Marszałkowski konferencji „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, która odbyła się 23 maja w auli UMK w Toruniu. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół podstawowych z regionu.

– Samorząd województwa konsekwentnie stawia na wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Wyposażyliśmy szkoły w kilka tysięcy zestawów tablic interaktywnych, przekazaliśmy w ręce uczniów i nauczycieli mobilne pracownie do nauki przedmiotów przyrodniczych, uruchomiliśmy także internetowy portal z szerokim zestawem ciekawych interaktywnych treści – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych” była poświęcona wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi dydaktycznych w edukacji najmłodszych uczniów. To także okazja do rozmowy o potrzebach kujawsko-pomorskich placówek edukacyjnych w tym zakresie.

Podczas spotkania była mowa między innymi o funkcjonowaniu i rozwijaniu uruchomionej przez samorząd województwa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej Edupolis.pl, czyli internetowego portalu do nauki i pracy dla uczniów i nauczycieli z regionu. Wśród proponowanych przez portal modułów są m.in. system edukacyjny online, repetytorium wiedzy dla najmłodszych uczniów, dział gier miejskich, zasoby regionalne i portal informacyjny adresowany do nauczycieli i uczniów. Platforma jest również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz służy budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

W programie konferencji znalazło się także między innymi uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych przedstawicielom 10 najaktywniejszych szkół na platformie Edupolis (lista) oraz wystąpienie Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty Marka Gralika na temat cyfryzacji szkół w działaniach i zamierzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej. W konferencji uczestniczył wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Podczas spotkania odbyła się akcja zbierania podpisów pod deklaracją z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Program konferencji

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Konferencja „Cyfrowa edukacja dla szkół podstawowych – priorytety i wyzwania”, fot. Andrzej Goiński

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013510