Rola zajęć specjalistycznych na różnych poziomach edukacyjnych

Rola zajęć specjalistycznych na różnych poziomach edukacyjnych

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy było organizatorem konferencji “Rola zajęć specjalistycznych na różnych poziomach edukacyjnych”, która odbyła się w marcu 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Inowrocławiu. Konferencję objęli patronatem Starosta Inowrocławski oraz Prezydent Miasta Inowrocławia.

Wydarzenie było adresowane do nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. Wzięło w nim udział około 70 osób. Tematem przewodnim konferencji była aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez urozmaicenie zajęć wychowania fizycznego. Uczestnicy mogli poznać nowatorskie metody specjalistów: Beaty Julii Przyborskiej, trenera personalnego, psychologa sportu, Wicemistrzyni Świata w Fitness oraz Ireneusza Przyborskiego, trenera kadry narodowej w akrobatyce sportowej. Ich autorski program zajęć wychowania fizycznego jest realizowany z powodzeniem w Szkole Podstawowej w Białych Błotach.

Program konferencji składał się z części teoretycznej, podczas której wykład wygłosiły wyżej wymienione osoby. W części praktycznej wszyscy zainteresowani mogli przekonać się o tym, jak interesująco można poprowadzić zajęcia wychowania fizycznego. Podczas dwugodzinnej części warsztatowej dowiedzieli się oni, jak można wykorzystać muzykę do ćwiczeń, jakie akcesoria fitness mogą wspomagać ćwiczenia z crossu czy stretchingu.

Ponadto nauczyciele poznali również nowoczesne metody nauki przewrotu w przód, wiele ćwiczeń przygotowujących do elementów gimnastycznych i treningu funkcjonalnego oraz ćwiczeń stabilizacyjnych. Niezwykle ciekawe okazały się również zabawy poprawiające sensomotorykę u dzieci. Zajęcia zakończono pokazem techniki rolowania powięzi mięśniowych jako metody regeneracji po zajęciach fizycznych.

Nauczyciele biorący udział w konferencji byli bardzo zadowoleni, mimo wysiłku, który musieli włożyć w część warsztatową.

Konferencja zawierała także bardzo ważny panel tematyczny skierowany do personelu kuchennego oraz osób, które zajmują się żywieniem w szkole. Były to pokazy na temat zdrowego sposobu przygotowywania posiłków w żywieniu zbiorowym. Firma Hand-Spol HoReCa zaprezentowała najnowocześniejsze metody gotowania, pokaz sprzętu kuchennego, który jest nieocenionym pomocnikiem każdego, kto chce smacznie, sprawnie i zdrowo gotować dla dzieci i młodzieży.

Konferencję można uznać za bardzo udane wydarzenie, które najprawdopodobniej zagości na stałe w kalendarzu imprez organizowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

Opracowanie: Ilona Zduńczuk

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

www.cen.bydgoszcz.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6890148