Roksana Węgiel w jury II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Roksana Węgiel w jury II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Tylko do niedzieli 7 czerwca można jeszcze przesyłać zgłoszenia do II Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. W tym roku nadesłane piosenki oceniać będzie jury z Roksaną Węgiel w składzie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. Zwycięzcy wystąpią w uroczystym koncercie finałowym oraz wezmą udział w nagraniu płyty.

II Konkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom

Zostały już ostatnie dni, aby najmłodsi twórcy i wykonawcy – za pośrednictwem rodziców – przesłali swoje nagrania do Polskiego Radia Dzieciom. Być może zachętą dla wielu z nich będzie fakt, że w tym roku do jury Konkursu Dziecięcych Talentów dołączyła znana wszystkim 15-letnia artystka Roksana Węgiel! Przypomnijmy, że jej kariera wybuchła, kiedy zwyciężyła w Konkursie Eurowizji Junior  2018, a wcześniej brawurowo w I edycji The Voice of Kids. Od tamtego czasu każdy jej singiel ma od kilku do kilkunastu milionów wyświetleń na YouTube, a liczba muzycznych nagród rośnie z roku na rok. Nominowana do Fryderyka 2019, ma na koncie złotą (debiutancką) płytę, która przemieniła się już w platynową oraz pierwszą klubową trasę koncertową “The X Tour Roxie”, na którą zostały wyprzedane wszystkie bilety. – Roksana Węgiel jest wielką inspiracją dla wielu młodych artystów – mówi Eryk Waszczuk, laureat I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. – Mam nadzieję, że dla wielu dzieci, które zgłoszą się do konkursu i wezmą udział w przesłuchaniach do finału, spotkanie z nią będzie motywacją do dalszego rozwijania muzycznych pasji. Mogę potwierdzić, że naprawdę warto! – dodaje Eryk, który tej wiosny wydał debiutancką płytę “Start.Rec.”.

Polskie Radio DzieciomKonkurs Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom skierowany jest do dzieci, które uwielbiają śpiewać, recytować wiersze, marzą o nagraniu w profesjonalnym studiu i występie na scenie. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek dziecka.  Zainteresowani udziałem w konkursie mają do wyboru trzy grupy wiekowe: do lat 6, 7-9 lat i 10-13 lat oraz trzy kategorie: piosenka polska, dziecięca piosenka zagraniczna (dla dzieci, których jeden z opiekunów jest obcokrajowcem) i wiersz. Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną  poprzez wypełnienie formularza i załączenie pliku audio z nagraniem, trwającym nie dłużej niż cztery minuty. Zgłoszenia można przesyłać do północy 7 czerwca.

Nagrodą w konkursie jest udział w uroczystym koncercie finałowym oraz nagranie płyty „Głosem Dziecka vol. 2″, która ukaże się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. 

Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego.

? Więcej informacji, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu: konkurstalentow.polskieradio.pl.

? Płyta „Głosem Dziecka vol. 1” do kupienia tutaj

***

Warto wspomnieć, że każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

Zdjęcie gł. Roxie, fot. Radek Świątkowski

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181663

Skip to content