Rodzinny rajd rowerowy w Żninie

Ubiegłoroczny rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Rodzinny rajd rowerowy w Żninie

W niedzielę (16 czerwca) Urząd Marszałkowski zaprasza miłośników dwóch kółek na rajd rowerowy w Żninie. Impreza odbywa się w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy i informacje organizacyjne na kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na kolejne dwa rajdy zaprosimy do Brodnicy i Torunia.

– Mieszkańcy Kujaw i Pomorza coraz częściej wybierają jazdę na rowerze jako główną formę aktywnego wypoczynku. Wiosna to doskonały czas do poznawania urokliwych zakątków naszego regionu, dlatego zachęcam gorąco całe rodziny do udziału w rajdach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Głównym organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. To już piąta edycja naszej akcji. Pierwszym rajdem z cyklu było spotkanie we Włocławku. W tym roku zaplanowaliśmy jeszcze sierpniowy rajd w Brodnicy i wrześniowy w Toruniu.

Start i meta rajdu żnińskiego znajduje się na Placu Wolności. Trasa liczy około 26 kilometrów i wiedze malowniczymi pałuckimi terenami w kierunku Wenecji. Początek o godzinie 11.

Każdy zarejestrowany uczestnik rajdu otrzyma bezpłatny pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy, butelka wody mineralnej oraz talon na posiłek regeneracyjny. Dla pierwszych 300 zarejestrowanych osób mamy również pamiątkowe skarpetki. Na mecie na wszystkich rowerzystów czekać będą medale akcji „Kujawsko-Pomorskie na rowery 2019”, a także konkursy i zabawy z nagrodami.

Więcej informacji oraz zapisy i regulaminy rajdów na stronie kujawsko-pomorskienarowery.pl

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Ubiegłoroczny rajd rowerowy w Żninie, fot. Filip Kowalkowski

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,850,858