Rodzinne niedziele w Centrum Innowacyjnej Edukacji

Rodzinne niedziele w Centrum Innowacyjnej Edukacji

Warsztaty dla miłośników kina i poświęcone memom, czy zajęcia prowadzone przez alpaki, to propozycje Centrum Innowacyjnej Edukacji na niedzielne przedpołudnie. Pierwsze warsztaty rozpoczną się 25 października.

Centrum Innowacyjnej Edukacji to miejsce, w którym najwięcej miejsca chcemy poświęcić szeroko rozumianej kulturze. A także związanymi z nią emocjami, przeżyciami i kreatywnością – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Interesująco zapowiadają się zajęcia prowadzone przez Kokosa i Olafa, czyli dwie alpaki. Chcemy opowiedzieć o tych zwierzętach, ale także przekazać, jak ważny jest szacunek człowieka do przyrody. Poza tym coraz częściej te zwierzęta stają się domownikami. Na razie na zachodzie Europy, ale i w Polsce można zauważyć, że dołączają do rodzin i domostw – dodaje.

25 października w Centrum Innowacyjnej Edukacji odbędą się warsztaty “Jak oglądać filmy?”, które są skierowane do miłośników kina. – Filmy to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale także przeżycia artystyczne i emocjonalne. Często nie zdajemy sobie sprawy, jakie zabiegi wykorzystują filmowcy, aby produkcję oglądało się lepiej. Na zajęciach wtajemniczymy w niuanse filmowego rzemiosła – wyjaśnia Piotr Ciechanowski, prowadzący warsztaty. Uczestnicy dowiedzą się o tym, jak istotne są różne plany filmowe i perspektywy, co sprawia, że obrazy oglądane na ekranie wpływają na nasze emocje. A to wszystko na przykładzie filmów animowanych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość wykonania prostych zabawek optycznych, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju kinematografii.

Inną propozycją zajęć dla rodzin (i nie tylko) są warsztaty “Memy bez ściemy”. Uczestnicy dowiedzą się, jakie czynniki wpływają na żywotność memów, co sprawia, że zapadają w pamięć i czy można wyróżnić rodzaje tego nowego gatunku wypowiedzi. W trakcie zajęć będzie można wykazać się kreatywnością i stworzyć własne memy. Te zajęcia odbędą się 8 listopada.

8 listopada odbędą się również pierwsze zajęcia, które poprowadzą Kokos i Olaf. Dwie alpaki wraz z opiekunką “opowiedzą” o swoich zwyczajach. Uczestnicy dowiedzą się, skąd pochodzą, jak i do czego można stosować alpakoterapię. Będzie można je pogłaskać, nakarmić i ostatecznie uwiecznić na zdjęciu.

Warsztaty z alpakami będą odbywały się w niedziele w godz. 11:00-12:00. Zajęcia prowadzone przez pracowników CNMW w godz. 12:00-13:00. W cenie biletu na warsztaty jest godzinne zwiedzanie jedynej w Polsce wystawy poświęconej procesowi dojrzewania – “Ścieżki dorastania”. W zajęciach może uczestniczyć maksymalnie 15 osób. Warsztaty poświęcone kinu i memom są skierowane do odbiorcy od 7. roku życia. Na spotkanie z alpakami nie ma ograniczeń wiekowych.

Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne podczas zajęć obowiązkowe jest noszenie maseczek/przyłbic lub innych elementów ubioru zasłaniających nos i usta. Obligatoryjna jest również dezynfekcja dłoni.

Bilety można nabyć poprzez system sprzedaży online oraz w kasach Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji.

Informacje o ofercie jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim są dostępne na stronie internetowej instytucji kultury.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646107

Skip to content