Rodzinna Chanuka ONLINE 2020

Rodzinna Chanuka ONLINE 2020

Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie zaprasza na rodzinną, pełną ciepła i światła Chanukę 2020. Dzięki filmom z udziałem dzieci dowiemy się o tradycjach jednego z najpiękniejszych żydowskich świąt. Na rodzinnych warsztatach online poczujemy smaki i zapachy, wsłuchamy się w dźwięki i melodie, zobaczymy kolory i światła Chanuki.

W tegorocznym programie znalazły się także dwie premiery: koncert przygotowany we współpracy z Sinfonia Varsovia pt. “Klarnet i przyjaciele – Koncert Przyjazny Sensorycznie” i spektakl Teatru Lalka pt. “Piaskowy Wilk” w reż. Julii Szmyt.

Wydarzeniom towarzyszyć będzie także wyjątkowe działanie twórcze. Razem z grupą dzieci zaprojektujemy “Nasze CUDowne miasto świateł” – animowaną instalację świetlną, którą podziwiać będzie można zaraz po zmroku 13 grudnia na fasadzie budynku Muzeum POLIN.

Obchody można będzie obejrzeć na platformie Zoom, w kanale YouTube oraz na Facebooku Muzeum POLIN.

Organizator zaprasza również na rodzinny spacer do parku przy muzeum lub przed ekrany komputera, gdzie na żywo będziemy mogli śledzić, jak budynek muzeum rozświetlą Światła Chanuki.

Więcej informacji na stronie Muzeum Polin.

Źródło: polin.pl

Graf. gł.  K. Walentynowicz, Muzeum Historii Żydów Polskich

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6887671