Rodzice, wypełnijcie ankietę!

Trójka małych dzieci siedzących na macie wpatruje się w swoje smartfony.

Rodzice, wypełnijcie ankietę!

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy - logo

W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Urzędem Miasta Toruń (Wydziałem Edukacji) i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy podjęto współpracę mającą na celu przeprowadzenie badań naukowych, których rezultaty przyniosą konkretne rozwiązania związane ze wsparciem rodziców w sytuacjach trudnych wynikających z nadmiernego użytkowania urządzeń cyfrowych oraz wypracowania rozwiązań wdrażanych przez pedagogów, socjoterapeutów i terapeutów.

W wyniku przeprowadzonych badań opracowany zostanie model narzędzia wspomagającego diagnozę i profilaktykę nadmiernego korzystania z urządzeń cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz poradnik wspierający rodziców/opiekunów w sytuacjach trudnych, w których dziecko przejawia zachowania świadczące o nadmiernym korzystaniu z urządzeń cyfrowych (w tym niestety zachowań agresywnych).

Projekt ten wymaga współpracy instytucji zarówno na etapie badań – dotarcia do jak największej grupy rodziców – jak i pracy nad rozwiązaniami. Dlatego tak ważna jest współpraca z Urzędem Miasta Toruń (w tym również Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu) oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Potrzeba wypracowania rozwiązań praktycznych w tym obszarze jest ogromna.

W projekcie pracuje zespół pedagogów Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w składzie: dr hab. Dorota Siemieniecka, prof. UMK (kierownik projektu), dr hab. Wioletta Kwiatkowska, prof. UMK, dr Małgorzata Skibińska, dr Kamila Majewska oraz ekspertka dr hab. Jolanta Jarczyńska (UKW Bydgoszcz).

Wszystkich rodziców dzieci w wieku szkolnym zapraszamy do udziału w badaniach.

Link do ankiety

Grafika ilustracyjna

_

4 czerwca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162028

Skip to content