Robotyka to mocna strona włocławskiego Elektryka!

Robotyka to mocna strona włocławskiego Elektryka!

Zespół Szkół Elektrycznych Włłocławek

Marcin Pryliński uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku kształcący się w zawodzie technik elektronik dzięki swoim umiejętnościom dołączył do międzynarodowego zespołu MangDang Technology Co. Limited.

Zadaniem zespołu jest wprowadzenie na rynek w pełni modyfikowalnego robota Open Source, co oznacza że pliki konfiguracyjne są ogólnodostępne i bezproblemowo można je pobrać z Internetu. Robot przeznaczony jest głównie do edukacji w celu nauki programowania oraz pobudzenia kreatywności u młodych ludzi.

Marcin Pryliński podczas prac w międzynarodowym zespole odpowiada za optymalizację robota pod wydruk 3D, design, rendering, projektowanie logo, modyfikacje konstrukcji, reklamę i promocję na terenie Polski oraz zadbanie o szczegóły, aby skonstruowany robot prezentował się jak najlepiej.

Dzięki bardzo dobremu marketingowi projekt ma już pokaźną liczbę firm wspierających zadanie takich jak: Hackaday, OpenCV, ROS, IEEE SPECTRUM. Projekt wzbudził również zainteresowanie firmy Rasbery Pi. Kampania reklamowa w przeciągu 5 dni przekroczyła zakładany budżet o 2500%.

Aktualnie zespół poszukuje zainteresowanych szkół i uczelni, które chciały by wyposażyć się w robocika będącego idealnym elementem do praktycznych zajęć informatycznych w zakresie programowania oraz design 3D.

Obejrzyj film

 

Źródło: zsel.edu.pl

Fot. Kadr z filmu promocyjnego, źródło: https://www.youtube.com/watch?v=8OZ22wGpP1U

13 października 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136766