Realizacja założeń NPRCz w Bibliotece I LO w Toruniu – pierwsze działania

Dziewczynka i chłopiec czytają ksiżki siedząc

Realizacja założeń NPRCz w Bibliotece I LO w Toruniu – pierwsze działania

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Toruniu –  podobnie jak kilka innych szkół w województwie kujawsko-pomorskim – otrzymało dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Dzięki przyznanej dotacji Biblioteka I LO wzbogaci się o nowości wydawnicze (na liście zakupów znalazły się m.in. kryminały, romanse, reportaże, biografie i książki o tematyce historycznej, popularnonaukowej czy psychologicznej), a także o elementy wyposażenia (np. piankowe poduszki, na których będzie można usiąść między regałami i zatopić się w lekturze).

W planach Biblioteki I LO znalazło się również zorganizowanie spotkania z pisarzem, który akcję swoich powieści umiejscawia w Toruniu (nazwisko owiane jest na razie tajemnicą!) oraz przeprowadzenie kilku konkursów z nagrodami.

W ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Biblioteka I LO podjęła też współpracę z Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu. Konsultacje dotyczące listy zakupów czy wymiana informacji na temat działań promujących czytelnictwo to tylko początek wspólnych działań.

Jak czytamy na stronie Biblioteki I LO:
„Biblioteka Pedagogiczna to instytucja z wiekową już tradycją – właśnie w tym roku obchodzi ona swoje 100-lecie istnienia. Tym bardziej cieszy nas, że mamy możliwość współpracy z tak doświadczoną placówką! Z oferty Biblioteki Pedagogicznej możecie skorzystać w każdej chwili (od 16. roku życia możecie zapisać się do niej samodzielnie na podstawie legitymacji szkolnej). W zbiorach BP znajdziecie m.in.: podręczniki, lektury, słowniki, repetytoria, literaturę popularną (także w językach obcych), literaturę dla dzieci i młodzieży, książki ze wszystkich dziedzin nauki oraz duży wybór czasopism.

Biblioteka zapewnia czytelnie z księgozbiorem podręcznym, stanowiska komputerowe i skaner, bezpłatne Wi-Fi oraz możliwość wykonania kserokopii lub wydruku. A przede wszystkim – miłą atmosferę i profesjonalną pomoc w każdej potrzebie czytelniczej.”

Anna Józefiak | Biblioteka I LO w Toruniu

 

30 listopada 2021 r.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187140

Skip to content