Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

Rajdy rowerowe „Ku Niepodległej”

 

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Kolejny przejazd odbędzie się w sobotę (29 września) w Grudziądzu.  Trwają zapisy online.

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Kolejny raz spotkaliśmy się 22 września w na rowerowym rajdzie w Inowrocławiu. Terminy kolejnych rajdów:

  • 29 września – w Grudziądzu,
  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października – w Toruniu.

 

Na wszystkie rajdy trwają zapisy online

Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

Pierwszych 400 zarejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (29 września) w Grudziądzu i okolicy. Start (godzina 11) i meta przy plaży miejskiej nad Jeziorem Rudnickim. Uczestniczy przejadą przez Las Rudnicki, osiedle Mniszek, Biały Bór, Wałdowo Szlacheckie i Sarnowo. W tej ostatniej miejscowości odwiedzą kościół, do którego uczęszczał mieszkający od 1920 roku w Gorzuchowie gen. Józef Haller. Później rowerzyści dojadą polną drogą do Góry Św. Jana, gdzie Haller ufundował grotę z figurką Matki Boskiej. Długość trasy to koło 27 kilometrów.

 Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Stowarzyszenie Run to Run,  Rajd rowerowy w Inowrocławiu

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6640788