Rajdy rowerowe “Ku Niepodległej”

Rajdy rowerowe “Ku Niepodległej”

Zapraszamy na cykl rodzinnych rajdów rowerowych we Włocławku, Inowrocławiu, Grudziądzu, Bydgoszczy i Toruniu „Kujawsko-Pomorskie – Ku Niepodległej”, organizowanych przez Urząd Marszałkowski z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Najbliższy przejazd odbędzie się w sobotę, 6 października w Bydgoszczy. Trwają zapisy online.

– To kolejne wydarzenia organizowane przez samorząd województwa w ramach regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w rajdach zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach – zachęca marszałek Piotr Całbecki.

Pierwszy rajd – Szlakiem Męczeństwa Rodziny Migdalskich – odbył się 15 września we Włocławku. Kolejny raz spotkaliśmy się 22 września w na rowerowym rajdzie w Inowrocławiu, a w ubiegłym tygodniu (29 września) na trasie w okolicy w Grudziądza. Terminy kolejnych rajdów:

  • 6 października – w Bydgoszczy,
  • 13 października – w Toruniu.

Zapisy i więcej informacji o wszystkich rajdach tutaj

Na trasie rajdów znajdują się regionalne miejsca pamięci narodowej oraz inne ważne punkty związane z przeszłością i tradycją regionu. W programie każdego wydarzenia także konkursy z nagrodami przybliżające tematykę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz pokazy grupy rekonstrukcyjnej.

Pierwszych 400 zarejestrowanych osób na każdy z rajdów otrzyma pakiet startowy, w który wchodzi pamiątkowa koszulka akcji oraz numer startowy. Każda z osób, która ukończy rajd otrzyma pamiątkowy medal nawiązujący do danego miejsca odbywania się rajdu oraz wodę na starcie i posiłek regeneracyjny na mecie. Główną nagrodą konkursową jest rower sportowy.

Najbliższy rajd odbędzie się w sobotę (6 października) w Bydgoszczy i okolicy. Start (godzina 11) i meta na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Na trasie przejazdu znajdzie się Dolina Śmierci oraz pomnik Poległych na Rynku w Starym Fordonie.

Beata Krzemińska
Rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Źródło:www.kujawsko-pomorskie.pl

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874203