Rajd rowerowy śladami Samuela Bogumiła Lindego (22 maja)

Rajd rowerowy śladami Samuela Bogumiła Lindego (22 maja)

W sobotę, 22 maja, wsiadamy na rowery! Trasa niezbyt długa – ledwie 10 km – ale za to ciekawa. Przejazd zajmie nam ok. 3,5 godziny. Liderem na trasie będzie Paweł Bukowski – znawca historii Torunia i znakomity przewodnik turystyczny. Poprowadzi nas śladami Samuela Bogumiła Lindego – w tym roku obchodzimy 250. rocznicę urodzin tego wybitnego językoznawcy i torunianina. Start rajdu o godz. 10.00 przy III Liceum Ogólnokształcącym (Raszei 1), meta – przed Książnicą Kopernikańską (Słowackiego 8). W bibliotece odbędzie się finał rajdu – uczestnicy wezmą udział w dyktandzie (bez obaw, nie zamierzamy odpytywać Was z ortografii). Liczba miejsc ograniczona. Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym adresem  https://tiny.pl/r686p

Rajd organizuje Stowarzyszenie GO SPORT we współpracy z Książnicą Kopernikańską. Wydarzenie odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Miasta Toruń.

Rajd to pierwsza impreza po długiej przerwie, podczas której torunianie zostaną zaproszeni do Książnicy Kopernikańskiej.

14 maja 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl


Liczba odwiedzin:

5,743,095