Radiobelfer, czyli lektury do matury

Dziewczyna słucha podcastu

Radiobelfer, czyli lektury do matury

Radio Szczecin logotyp

Radio Szczecin proponuje maturzystom cykl audycji pt. “Radiobelfer, czyli lektury do matury”. Powtórki odbywają się codziennie – od poniedziałku do piątku – tuż przed godz. 20.00. Prowadzą je Ewa Budziach (dyrektor I LO w Szczecinie), egzaminator maturalny w zakresie języka polskiego Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu oraz prof. Andrzej Skrendo z Uniwersytetu Szczecińskiego we współpracy z Konradem Wojtyłą.

W ramach cyklu do tej pory omówiono już „Pieśń IX” (Księgi Wtóre) Kochanowskiego, “Pana Tadeusza” i „Dziady cz. III” Mickiewicza, „Lalkę” Prusa, „Wesele” Wyspiańskego,  „Sklepy cynamonowe” Schulza, wiersz „Ocalony” Różewicza, „Tango” Mrożka, „Przesłanie Pana Cogito” Herberta oraz “Dżumę” Camusa. Twórcy cyklu przygotowali dwie wersje audycję – dla uczniów przygotowujących się do matury na poziomie podstawowym i dla maturzystów zdających egzamin na poziomie rozszerzonym.

Nagrania audycji znaleźć można na stronie Radia Szczecin – TUTAJ.

Oprac. Anna Siemińska

Fot. Canva

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162037

Skip to content