Radio w Toruniu i Pomorska Rozgłośnia Polskiego Radia. Od początku po czasy powojenne

Radio w Toruniu i Pomorska Rozgłośnia Polskiego Radia. Od początku po czasy powojenne

Kiedy w Toruniu pojawił się pierwszy prywatny radioodbiornik? Co sprawiło, że w 1933 r. na radiowej antenie zamiast hejnału z Wieży Mariackiej w Krakowie, popłynął hejnał toruński? I co robili estońscy radiowcy w 1944 roku w studiu przy placu św. Katarzyny? Między innymi na te pytania odpowie Krzysztof Sagan.

Spotkamy się z nim we wtorek, 15 stycznia, z okazji 84. rocznicy uruchomienia Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia. Nasz gość opowie również o tym, jak doszło do utworzenia Rozgłośni właśnie w Toruniu – choć rozważane były też dwie inne lokalizacje – w Grudziądzu oraz w Bydgoszczy. Zdradzi również, co miało wpływ  na pomorski program radiowy.

Na prelekcję, która odbędzie się w ramach cyklu Toruń miasto zabytków,  zapraszamy do Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.

Krzysztof Sagan – radiowiec z zawodu i powołania, od lat związany z Polskim Radiem. Współtwórca serwisu RadioPolska, poświęconego radiofonii i telewizji w Polsce (kwestie odbioru i nadawania).

Fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337358

Skip to content