Quiz Wiedzy o Samorządzie

Quiz Wiedzy o Samorządzie

Dwór Artusa - logo

27 maja już po raz trzydziesty obchodziliśmy Dzień Samorządu Terytorialnego – polskie święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W ten szczególny dzień upamiętniamy pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważny dla naszego codziennego życia jest sprawnie działający samorząd. Dbanie o ład przestrzenny, ochrona środowiska, organizacja ruchu, zarządzanie drogami, mostami, ochrona zdrowia, edukacja publiczna czy zaopatrzenie mieszkańców w energię cieplną, elektryczną i gazową – to tylko niektóre z zadań powierzonych samorządności lokalnej. To dzięki samorządowcom jeździmy bezpiecznie do pracy, korzystamy z bezpłatnej edukacji i relaksujemy się w zadbanych terenach zielonych.

Z okazji 30. rocznicy odchodzenia święta Samorządu przygotowaliśmy dla Państwa zabawę – quiz wiedzy, w którym do wygrania będą gadżety związane z miastem. Wystarczy w dniach 27-31 maja wziąć udział w konkursie i za pomocą specjalnie przygotowanego formularza na stronie ww.artus.torun.pl odpowiedzieć na 20 pytań związanych z samorządem lokalnym. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawane są punkty. Zwyciężą trzy osoby, które rozwiązując test, otrzymają największą liczbę punktów (a w przypadku osób z taką samą liczbą punktów – zdecyduje rozwiązanie ich w najkrótszym czasie).

Zapraszamy do wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy o samorządzie!

Organizatorami konkursu są Gmina Miasta Toruń oraz Centrum Kultury Dwór Artusa. Partnerem quizu jest Wydział Nauki o Polityce i Bezpieczeństwie UMK.

Regulamin Quizu Wiedzy o Samorządzie –> TUTAJ!

Link do Quizu: https://artus.torun.pl/quiz-wiedzy-o-samorzadzie-quiz/

Fot. Mapa Torunia
(By Halibutt z angielskiej Wikipedii – Na Commons przeniesiono z en.wikipedia., CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1550706)

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161525

Skip to content