Publiczna Szkoła Muzyczna z Lipna w czołówce Polski

Nikodem Gładkowski

Publiczna Szkoła Muzyczna z Lipna w czołówce Polski

Publiczna Szkoła Muzyczna w Lipnie

Uczeń Marka Malinowskiego – nauczyciela gry na gitarze klasycznej w Publicznej Szkole Muzycznej w Lipnie – 8-letni Nikodem Gładkowski na podium w Ogólnopolskich Konkursach Gitarowych 2021.

Nikodem jest uczniem pierwszej klasy gitary i można powiedzieć, że to czas bardzo trudny na rozpoczęcie  nauki gry na instrumencie – zważywszy na pandemię i zamknięcie szkół. Jednak jak stare przysłowie głosi: „Dla chcącego nic trudnego”, doskonale sprawdza się w życiu tego małego chłopca, jak i jego nauczyciela.

Trudności w realizacji stacjonarnych zajęć, problemy z internetem , zrywane połączenia i nauka przez kamerkę nie stały się przeszkodą w realizacji zaplanowanych celów Pana Marka. Zdalne lekcje, dobre wskazówki, zaangażowanie i systematyczne ćwiczenia pozwoliły Nikodemowi w tym roku zdobyć:

I miejsce w XIII Konkursie Młodego Gitarzysty – zorganizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kartuzach

 

II miejsce w Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Gitarowym „GITAROWY MISTRZ SAMODZIELNEJ PRACY 2021”– zorganizowanym przez Fundację Wspierania Edukacji Artystycznej w Sokołowie Małopolskim.

 

III miejsce w V Festiwalu Gitarowym na Zamku – zorganizowanym przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury w Kowalewie Pomorskim oraz Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Golubiu Dobrzyniu.

 

Nikodem stanął do konkursów, jak równy z równym, z kandydatami z Państwowych Szkół Muzycznych z Warszawy, Rzeszowa, Torunia, Gdańska, Gdyni, Bielska – Białej, Nysy, Biłgoraju, Krakowa, itd., godnie reprezentując lipnowską szkołę.

GRATULUJEMY !!!

* * *

Kilka słów od Marka Malinowskiego– nauczyciela gry na gitarze klasycznej w PSM I stopnia w Lipnie:

“W Publicznej Szkole Muzycznej I stopnia w Lipnie uczę gry na gitarze klasycznej od siedmiu lat. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. To naprawdę niesamowita satysfakcja patrzeć, jak młodzi gitarzyści rozwijają się i czerpią radość z gry. Gitara klasyczna jest dość trudna do opanowania, instrument ten nie wybacza błędów. Trzeba być niezwykle zdeterminowanym, by uzyskać zadowalające efekty. Niemniej jednak pracując solidnie i systematycznie, można osiągnąć zamierzony cel. Mimo tego, że uczę w małej miejscowości, trafiają się uczniowie bardzo zdolni. Oszlifowanie takiego diamentu wymaga czasu i cierpliwości. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że nieocenione jest wsparcie rodzica. Dzieci często ćwiczą w domu w nieprawidłowy sposób, dlatego pomoc i zaangażowanie rodzica są niezbędne, żeby cały proces przebiegał właściwie. Bardzo się cieszę, że podczas siedmiu lat mojej pracy wychowałem kilku bardzo dobrych gitarzystów. Agata Kowalska i Nikodem Gładkowski zdobywali wielokrotnie nagrody i wyróżnienia na konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Gorąco zachęcam do nauki gry na gitarze.

Gitara to cudowny instrument. Można zakochać się w jej brzmieniu. Ja takiej miłości doświadczyłem i staram się nią zarazić najmłodszych. Mam nadzieję, że mi się to choć trochę udaje.”

 

Tak w czasach pandemii wygląda udział w konkursie – występ Nikodema Gładkowskiego (YouTube)

 

Opracowała: Monika Marciniak

21 czerwca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181720

Skip to content