„Ptasie zauroczenie” – wystawa fotograficzna w Świeciu

„Ptasie zauroczenie” – wystawa fotograficzna w Świeciu

„Ptasie zauroczenie” to wystawa fotograficzna przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Ptaków, stanowiąca efekt finalny wielu godzin spędzonych w terenie, setek przebytych kilometrów oraz mnóstwa różnych przygód. Momenty zatrzymane w kadrze są bez wątpienia wyjątkowym zapisem przeżyć i emocji a niejednokrotnie jedynym wspomnieniem tego, czego niestety już nie ma…

Ekspozycę prac będzie można oglądać od 1 do 30 kwietnia 2021 na Dużym Rynku w Świeciu. Na wystawę składają się 23 fotografie przedstawiające ptaki z terenu woj. kujawsko-pomorskiego.

Autorzy zdjęć: Andrzej Bizoń, Wiktor Blokowski, Michał Fabiszewski, Piotr Górny, Łukasz Gwiździel, Janusz Kępa, Marek Pluta, Paweł Rzeszot, Andrzej Składanowski, Marian Strześniewski, Piotr Szumigaj.

Obchodzony 1 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ptaków został ustanowiony w 1906 roku podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z 19 marca 1902 roku. Była to pierwsza międzynarodowa konwencja o ochronie ptaków. Polska przystąpiła do niej w 1932 roku. Dziś ptaki są chronione poprzez unijną Dyrektywę Ptasią, która ma na celu ochronę wszystkich istniejących populacji dzikich ptaków występujących w UE.

Więcej informacji TUTAJ

Termin: 1.04.2021 30.04.2021 r.
Miejsce: Duży Rynek , Świecie

Fot. Łukasz Gwiździel, OKSiR w Świeciu

25 marca 2021 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023490